כל מי שהגיע לאחרונה לישיבה אצל ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט, הופתע לראות כי בכניסה ללשכתו של ראש העיר מוצבת תיבת אחסון שאליה מוכנסים כל הטלפונים (הכבויים) של המוזמנים לישיבות, כולל שרים ואחמי"ם.

רונן פלוט. "הפלאפון מסיח את הדעת" (צילום: שרון צור)

פלוט החליט לאסור באופן גורף להכניס מכשירי טלפון נייד לישיבות העבודה המתקיימות בלשכתו: "השימוש בפלאפונים בזמן הישיבות הפך למטרד בלתי נסבל", הסביר וציין כי הבעיה נעוצה בעיקר בהסחות דעת כתוצאה מזליגה של המשתתפים אל הודעות וואטסאפ וכתיבת מסרונים בנייד.

"לא יקרה שום דבר אם במשך חצי שעה עד שעה מקסימום נתנתק מהפלאפונים ונתרכז רק בישיבת העבודה. הפנטגון לא מחפש אף אחד מאיתנו. אין שום סיבה להתעסק במכשיר הנייד והניסיון מלמד שזה לא עוזר אם מכבים אותו לפני הישיבה, עצם קיומו הפיזי מסיח את הדעת". ההחלטה של פלוט מתייחסת לכל המוזמנים לישיבות, כולל שרים, חברי כנסת ואחמי"ם למיניהם. גם בישיבות ההנהלה המקצועית של העירייה מבקש פלוט מעובדי העירייה להתנתק: "רצוי להמעיט בכלל בשימוש בנייד בזמן העבודה, יש טלפון נייח בכל משרד וגם בהיבט של הקרינה עדיף להשתמש בו יותר".

ואיך מגיבים המבקרים? "בהתחלה מרימים גבה, אבל זה היה צריך לקרות כבר מזמן. יש היגיון רב במה שראש העיר עשה", מספר אחד האנשים שהגיעו לאחרונה ללשכה. "אנחנו מתעסקים גם בישיבות חשובות בניידים, כל דבר מסיח את הדעת וצריך הרבה אומץ להגיד לאנשים לא להכניס ניידים לישיבה. אישית, אני חושב שזה רעיון חכם ויפה. ככה כל תשומת הלב מתמקדת בנושא של הדיון".