צעירה תושבת נצרת עילית, שנישאה לאחרונה, החליטה לתרום את כל כספי החתונה לחברתה שזקוקה להשתלת כליה בחו"ל.

לפני כחודש התברר לכלה המיועדת על הניתוח הצפוי לחברתה ועל העלות שלו - כ־300 אלף דולר. היא פנתה לבעל המיועד והתייעצה איתו.

מעשה אצילי (צילום: shutterstock)

"היה ברור לי כי את כל כספי המתנות שאקבל בחתונה אתרום לחברה שלי, היא כרגע מעדיפה להישאר בעילום שם, אבל היא זקוקה לסכום גדול מאוד לתרומת כליה בחו"ל", סיפרה החברה התורמת, "בן הזוג שלי שמכיר את החברה לא היסס לרגע והיה תמים דעים איתי והחלטנו שזה מה שנעשה. המשפחה שלנו ששמעה על כך שאלה איך נממן את החתונה".

ההורים משני הצדדים ששמעו על המעשה האצילי של בני הזוג, החליטו לממן בעצמם את כל עלויות החתונה. במשך כל הזמן הזה החברה החולה לא ידעה כלום על העניין וכשהגיעה לחתונה גם היא נתנה מתנה לבני הזוג ככל האורחים. בסוף השבוע שלאחר החתונה, הגיעו השניים לבקר את החברה שאושפזה בינתיים לטיפול דחוף בבית החולים. בסיום הביקור, כדי למנוע התרגשות מיותרת, הגישו השניים לחברה מעטפה ובה הכסף של האירוע בסכום של 112 אלף שקלים. החברה ההמומה פתחה את המעטפה ולא הצליחה לעצור את בכי ההתרגשות.

“זה הדבר הכי משמעותי שמישהו עשה בשבילי. היא כמו אחות בשבילי וקשה לי לעכל שהיא נתנה לי את כל הכסף הזה. זה הדבר הכי אצילי שיכול להיות. אני מודה גם למשפחות שלהם שנתנו ומימנו להם את החתונה כדי שיוכלו לעזור לי", אמרה בהתרגשות החברה שזקוקה לתרומות.

עד היום האורחים שנכחו בחתונה לא יודעים כי הכסף הגיע למקום אחר - הרבה יותר חשוב. "אני לא מרגישה שעשיתי משהו חריג", ציינה הכלה הנדיבה, "אם זה היה ההפך, הייתי שמחה שיעשו בשבילי גם דבר כזה".