סגן ראש עיריית עפולה בעבר, יהושע דוידוביץ' ז"ל הלך לעולמו בגיל 81. דוידוביץ', ניצול שואה, עלה לישראל בגיל 10 והיה בין מקימי ארגון הלח"י ומייסדי מדינת ישראל. בשנת 1980 עבר לעיר עפולה והחל לעסוק בעשייה ציבורית במסגרתה שימש כסגן ראש העיר בין השנים 1985-1987 והיה חבר מועצת העיר כעשור שנים. כמו כן כיהן כיו"ר כראש מחלקת הנדסה בעיר עפולה, יו"ר מתנ"ס בית אשכול ויו"ר הדירקטוריון של המרכזים הקהילתיים (המתנ"סים) בעפולה. וותיקי עירייה וגמלאים סיפרו השבוע כי הקדיש את זמנו ומרצו לפיתוח והצלחת העיר עפולה שהייתה יקרה לליבו.

 יהושע דוידוביץ' ז"ל (צילום באדיבות המשפחה)

מהעירייה נמסר כי בין תפקידיו הרבים בעיר עפולה אותם מילא בכישרון רב, במקצועיות ובאחריות רבה, שימש בתפקידים ציבוריים רבים גם במישור הארצי וביניהם יו"ר חברת עמידר במשך 4 שנים ומנכ"ל משרדי השיכון והרווחה בתקופת כהונתו של השר משה קצב. כמו כן, הוא כיהן כעוזרו האישי של רוה"מ יצחק שמיר ז"ל והיה מבאי ביתו של רוה"מ מנחם בגין ז"ל.

עוד נמסר מהעירייה כי לדבריי מכריו העשייה הרבה של דוידוביץ' ז"ל הייתה שליחות עבורו והוא ראה כערך עליון את החשיבות של לבנות ולפתח את עפולה בפרט ומדינת ישראל בכלל לעתיד טוב יותר. הוא היה ידוע בצניעותו ונועם הליכותיו ואיש משפחה למופת. הוא הותיר אחריו אישה רג'ינה ושלושה ילדים.