במליאת מועצת העיר הוצגו נתוני גביית הארנונה ולפיהם שיעור הגביה בשנת הכספים  2018  הגיע לשיא של כל הזמנים - 93%, שני אחוזים יותר מבשנה שעברה.

בניין העירייה. שבחים למחלקת הכספים (צילום: שרון צור)

לצד הגביה השוטפת, העירייה גבתה במהלך השנה חובות מיוחדים שלא נכללו בתכנית העבודה השנתית ובתוכם חובות של גופים ציבוריים ומשרדי ממשלה. הכספים הללו נכנסו לקופת העירייה לטובת פרויקטים לרווחת התושבים, הגדלת השירות ופיתוח העיר.

מהעירייה נסר כי בשלוש השנים האחרונות הסתכמה גביית חובות העבר בסכום חסר תקדים העומד על למעלה מ -  50 מיליון שקל.

בגבייה השוטפת נרשמה בשנת  2018  עליה של שני אחוזים לעומת 2017 ונתון זה נחשב ליוצא דופן בשנת בחירות. "בשנת בחירות רוב הרשויות מורידות את הרגל מהגז ולא ממהרות לבצע פעולות אכיפה אקטיביות כלפי תושבים ועסקים חייבים", מסר גורם בכיר בעירייה וציין "כי מדיניות העירייה הנחתה את גורמי האכיפה להמשיך בפעילות השוטפת תוך התעלמות מוחלטת מתקופת הבחירות".

 ראש העיר רונן פלוט מסר בתגובה כי הוא רואה בגבייה הגבוהה של הארנונה חלק מרכזי בהתנהלות התקינה של מערך הכספים של העירייה  וחוסנה הכלכלי. "העירייה מנוהלת באופן תקין ומאוזן. גם את תקציב 2019 נאשר בדצמבר 2018 ונתחיל את השנה באופן מסודר עם תקציב ותכניות עבודה", אמר.

 גזבר העירייה עדי מלכה הודה לעובדי אגף הגביה בניהולו של רומן שמעוני וסיכם: "ככל שיותר אנשים משלמים ארנונה כך יותר תושבים נהנים מפעילות הרשות בכל תחומי השירות המוניציפאלי".