בפנייה יוצאת דופן שלחה אתמול, יום שני, אורנה פישר, ראש מינהל חינוך וקהילה בעיריית נצרת עילית, מכתב למנהלי בתי הספר בעיר וביקשה, עם חזרתם של התלמידים מחופשת החנוכה, להשמיע את שיריו של יגאל בשן ז"ל בהפסקות וללמד את יצירתו בשיעורי ספרות ושפה. כזכור, הידיעה על מותו של הזמר והיוצר המוערך התקבלה ביום ראשון והכתה בתדהמה את כולם.

יגאל בשן ז"ל (צילום ארכיון: יריב כץ)

שיריו של בשן מוכרים מאוד לקהל היותר בוגר, אבל תלמידי בתי הספר, בשל גילם הצעיר, לא נחשפו ליצירותיו של הזמר. לאור זאת יזמה עיריית נצרת עילית פנייה למנהלי בתי הספר בצירוף בקשה להשמיע את שיריו.

"עם חזרתם של התלמידים מחר לבתי הספר בסיום חופשת החנוכה, אני פונה אליכם בבקשה לא שגרתית", כתבה פישר במכתב ששלחה לכל מנהלי בתי הספר בעיר ביום שני, יום אחרי מותו של בשן, "אתמול נתבשרנו בצער רב על לכתו של הזמר והיוצר יגאל בשן. שיריו של יגאל בשן היוו פס הקול של הזמר העברי בכל הצמתים של המדינה ובאירועיה. מן הסתם, תלמידי בתי הספר לא נחשפו כמונו לכל היצירה המפוארת של בשן וספק אם הם מקשרים את הלהיטים המושמעים מעת לעת לשמו ולסיפור חייו".

פישר ציינה במכתב כי הנסיבות אמנם מצערות, אבל יכולות להיות גם "הזדמנות לחבר את הנוער ליצירה הישראלית של בשן באמצעות השמעת שיריו בהפסקות שבין השיעורים וככל הניתן גם באמצעות חשיפת שיריו במהלך השיעורים השונים".

יו"ר מועצת הנוער הארצית ליאל מלכביץ', תלמידת י"ב בתיכון אורט שרת, אמרה כי היא מאמצת את היוזמה וקוראת לחבריה בני הנוער להוריד את שיריו של בשן גם לרינגטון בנייד. "אנו חיים בעידן שבו המגוון המוזיקלי משתנה במהירות עצומה ודווקא בגלל זה חשוב שבני הנוער יכירו גם את הבסיס התרבותי של ארצנו וייחשפו לא רק לסטטיק ובן אל, טונה ועומר אדם, אלא גם לזמר ויוצר כמו יגאל בשן שלהיטיו ימשיכו ללוות את המדינה לנצח", קראה לחבריה.

ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט בירך על היוזמה. "לכתו הפתאומית של יגאל בשן היא אבידה גדולה, אך שיריו ויצירותיו ימשיכו ללוות אותנו וחשוב שהדור הצעיר יכיר אותם וינחיל אותם לדורות הבאים", אמר.