בית ספר ללימודים גבוהים בתחומי אמנות ויזמות תרבות יוקם בעפולה בסיוע ובתמיכת בית הספר למוסיקה 'רימון'. את הקמת בית הספר, שייקרא 'תארבות', יזמה תנועת תרבות בעפולה בשיתוף מחלקת התרבות בעירייה בראשותו של יניב בוגנים.

נציגי תנועת תרבות עם ראש העיר אבי אלקבץ | צילום: יח"צ

"אין לי ספק שהקמת קמפוס רשמי ללימודי תרבות ואמנות ימנף את תחום התרבות בעיר ויביא עוד ועוד אמנים לעיר עפולה, בירת העמק", אמר ראש העיר אבי אלקבץ, "אני מברך על המהלך. יש הרבה דברים לעשות בדרך אך אני סמוך ובטוח שיחד נצליח להביא את הבשורה לכל האזור, נהפוך לבירת התרבות של הגליל ונייצר ערך לכל פסיפס האוכלוסייה".

לאחרונה התקיימה פגישה בנושא בהשתתפות ראש העיר אבי אלקבץ, מנהל אגף תרבות בעירייה יניב בוגנים, מייסד ונשיא רימון יהודה עדר, מייסד ויו"ר הנהלת רימון הרי ליפשיץ, מנכ"ל בית ספר רימון משה סיני, מנכ"לית עמותת תנועת תרבות מורן כהנא, יו"ר ועד מנהל ופיתוח משאבים הדס גולדמן וחבר ועד מנהל בית הספר יותם כרמלי.

ההחלטה על הקמת הקמפוס ללימודים גבוהים, כך נמסר מהעירייה, התקבלה לאחר שנים של עבודת שטח מצד עמותת תנועת תרבות, שבמהלכן הקימו מיזם ייחודי שנקרא בית ספר 'תארבות', במטרה להכשיר אמנים צעירים המעוניינים להתמקצע בכל תחומי התרבות והאמנות ולרכוש כלים ומיומנויות בתחום 'יזמות תרבות'. במהלך השנים קיימה תנועת תרבות את ההכשרות במבנים שונים וכעת החליטו לקחת את המיזם צעד אחד קדימה ולהקים קמפוס המאחד את כלל האמנים בעפולה והאזור כולו, במסגרתו הצעירים, בני 18+, יקבלו הכשרה על ידי מורים מקצועיים. הקמפוס החדש, שינוהל על ידי תנועת תרבות, יאחד עשרות מורים ומנחים המובילים בישראל במחול, במוסיקה, באמנות ובתרבות.

מנהל מחלקת תרבות בעירייה יניב בוגנים מסר כי הקמפוס יקום בעתיד במתחם בית הספר 'אורן' או במבנה חדש שייבנה בשטח שהעירייה תקצה. "ייבחנו שתי חלופות למיקום בית הספר. אני מעריך שאם נצליח לגייס תורמים לנושא נלך על מבנה חדש", אמר בוגנים, "לשמחתי יש התעניינות גדולה סביב בית הספר. אמנים בוגרי העיר שהצליחו בארץ ובחו"ל כבר מתעניינים בו ורוצים לחבור אליו. זה בית ספר מחולל שינוי ודבר גדול לעיר".

עם ראשי בית ספר 'רימון' | צילום: יח"צ

על לוחות הזמנים מתי ייפתח המקום אמר בוגנים: "בפגישה הוחלט להתחיל לגבש תוכנית. אם הכל ילך כשורה, אז בתוך שנתיים המקום ייפתח".  

הדס גולדמן, יו"ר ועד מנהל תנועת תרבות, מברכת על הבשורה: "תנועת תרבות מברכת את ראש העיר על הנכונות והשותפות במפעל החשוב הזה פה בעיר. מצפים ושמחים לקראת הערך התרבותי והחינוכי הגבוה שיגיע לעיר בעקבות המהלך".

יותם כרמלי, חבר ועד מנהל בית הספר תארבות: "אנחנו נרגשים לקראת הצעד הבא, ומודים למייסדי רימון שמסייעים למהלך חשוב זה ותורמים מניסיונם הרב".

צלם הרחוב אמיר לבון, מהאמנים הבולטים והחשובים בעפולה, מברך על המהלך: "סוף סוף הגשימו לנו את החלום בדמות קמפוס ללימודי אמנות המחבר בין קהילה לחברה ומשלב את תחום היזמות האמנותית בתוכו. עפולה סוף סוף משנה ייעוד - מעיר אפורה של תעשייה דלה לעיר חיה, נושמת ובועטת המציבה לעצמה מטרות עתידיות ושואפת להיות עיר מנגנת, עיר של אמנות מקומית מצוינת, עיר של קהילה, חברה ויזמות, עיר של חינוך טוב השואף להגיע הכי רחוק שאפשר".