עיריית עפולה תקרא לגן השעשועים ברחוב קירשטיין על שמה של שלי דדון ז"ל, שנרצחה לפני כארבע וחצי שנים על ידי נהג המונית חוסיין ח'ליפה.

שלי דדון ז"ל. האב יעקב: "מבחינתי זו סגירת מעגל" | צילום רפרודוקציה: שרון צור

לפני כשלושה שבועות התארחו בני משפחת דדון בלשכת ראש העיר אבי אלקבץ, פגישה שלוותה בדמעות והתרגשות מצד הנוכחים. במהלך הפגישה הודיע אלקבץ למשפחה כי העירייה החליטה לקבל את בקשתם ולהנציח את זכרה של שלי ז"ל. אלקבץ, ששמר על קשר אישי עם בני המשפחה, התנצל במפגש המרגש בפני האב יעקב והאח שלומי, על כך שעד כה לא נעשו מצד העירייה צעדים להנצחת דמותה של שלי בעיר והבטיח שזוהי איננה הדרך היחידה להנצחתה.

"זה המעט שמגיע למשפחת דדון", אמר אלקבץ, "שלי ז"ל, שמהווה סמל בשנים האחרונות בעיר, תמשיך להיות חלק מאיתנו ונפעל לדרכים נוספות להנצחתה. את רוחה של שלי ואת רוחו של העם היהודי לא ניתן יהיה לגדוע לעולם. בחודשים הקרובים ייערך טקס ההנצחה הרשמי בגן השעשועים, הנמצא בסמוך לביתם של בני משפחת דדון".

שלי, בת 19 במותה, נרצחה באחד במאי 2014, בידי נהג המונית חוסיין ח'ליפה במגרש נטוש במגדל העמק. הרצח שלה זעזע את המדינה ואף גרם להפגנות ברחבי עפולה בדרישה להחזיר את הביטחון האישי לתושבים.

יעקב דדון אמר על ההחלטה לקרוא לגן השעשועים על שם בתו, כי לא קיבל עדיין הודעה רשמית על ההנצחה אך ציין כי: "הייתה פגישה בינינו לבין ראש העיר בנושא, אם זה אכן נכון אז אני שמח מאוד. מבחינתי זו סגירת מעגל אחרי זמן רב שנלחמתי להנציח את שלי. אני מאמין שנבקר בגן הזה הרבה".

גן השעשועים ברחוב קירשטיין  (צילום: רוני שחר)

אביטל שריד, בת דודתה של שלי, אמרה כי "אנחנו מודים לראש העיר על שיתוף הפעולה והגשמת רצון המשפחה, זה נותן לנו כוחות להמשך. הרעיון הזה נולד לאחר שמשפחת דדון עברה מעפולה עילית לרחוב קירשטיין בעפולה. מביתם נשקף גן השעשועים ועם כל הקושי שבדבר, הם נהנים מאוד לראות את הילדים שמשחקים שם, זה מעלה בהם חיוך ומחמם את ליבם, לכן הייתה פנייה לאלקבץ בנושא", אמרה שריד והוסיפה: "ראש העיר נמצא בקשר איתנו מהיום הראשון שהמקרה הזה קרה. לפני כחודש היינו בפגישה איתו והצגנו את הבקשה שלנו. אנחנו מודים לו על שיתוף הפעולה וגאים שיש לו כוונה להזכיר ולהנציח גם לדורות הבאים את זכרה של שלי".