עיריית עפולה, בשיתוף תוכנית 'זוזו' של משרד החינוך, חידשה השבוע את התוכנית החינוכית ללימודי שחייה במסגרת בית הספר לתלמידי כיתות ה'. התוכנית הושקה על ידי העירייה לפני כעשור, אך הופסקה בשנים האחרונות. מהעירייה נמסר כי ראש העיר אבי אלקבץ והמפקחת של החינוך הגופני במשרד החינוך, אירית ברקוביץ', רואים בלימוד החינוך הגופני בכלל ובלימודי השחייה בפרט ערך עליון ולכן הוחלט להחזירה.

לומדים לשחות (צילום: דובורות עיריית עפולה)

בבתי הספר קיבלו את ההחלטה בסיפוק וציינו כי לימודי השחייה חיוניים לבטיחות של הילדים ולמניעת טביעות וכן לביטחון העצמי של התלמידים והם חלק מתוכנית הלימודים בחינוך הגופני בבתי הספר. במסגרת התוכנית שהחלה השבוע בבריכה העירונית בעפולה עילית ייהנו התלמידים מעשרה מפגשים במהלך החודש הקרוב, ובהמשך גם בבריכה החיצונית של הקאנטרי קלאב, במהלכם יחולקו התלמידים לקבוצות של עשרה וילמדו סגנונות שחייה שונים וביניהם שחיית גב, חזה, חתירה ופרפר בשילוב משחקים ואווירה טובה.

את לימוד השחייה יעבירו מדריכים מקצועיים בהובלתו של מאמן השחייה, ניר עדין. "כל הורה מבין את החשיבות של לימוד שחייה נכונה. הקיץ מתחיל ואיתו מתחילות גם הסכנות שקשורות במים, בבריכה ובים", אמר עדין, "זוהי יוזמה מבורכת וחשובה של ראש העיר ומינהל חינוך למען בטיחות הילדים וכן עבור כאלה שידם אינה משגת ללמוד שחייה והם מקבלים הזדמנות שווה כמו כל ילד אחר".