בחודשים האחרונים הבטיח ראש העיר אבי אלקבץ כי במסגרת חיזוק הזהות היהודית בעיר, יוחזרו טיולי כיתות ו' לכותל המערבי בירושלים, טיולים שהופסקו לפני חמש שנים. השבוע יצאה הבשורה באופן רשמי להורים לאחר שבתי הספר הודיעו להם כי כבר השנה יצאו כלל התלמידים בעיר לטיול מרכזי לירושלים בו יחגגו יחד את הגיעם לגיל המצוות.

)הכותל המערבי (צילום: אדווה חולי

בזמן כהונתו האחרונה, הוציא ראש העיר אלקבץ מסורת עירונית במסגרתה יצאו כלל תלמידי כיתות ו' בעיר לטיול מרכזי בירושלים במהלכו ביקרו בכותל המערבי וכן קיבלו ספר תנ"ך במעמד חגיגי.

אלפי ילדים יצאו במסגרת הטיול המרגש לירושלים ואף חגגו יחד עם בני כיתתם את הגיעם לגיל המצוות. טיול זה, שנהפך למסורת עירונית בקרב תלמידי העיר היה לאבן דרך באופן בו גדלו הילדים וכן הפך למעמד מרגש גם בקרב הוריהם.

לאחר הפסקה בת חמש שנים ובעקבות חזרתו של אלקבץ לכיסא ראש העיר, הודיע אלקבץ חגיגית כי החליט להחזיר עטרה ליושנה ולהוציא את כל תלמידי כיתות ו' לאירוע בעל מעמד מכבד זה.

במהלך הטיול הכיתתי יזכו התלמידים באירוע מרגש וליווי צמוד של מחנכי הכיתות והצוות הפדגוגי. "מעמד קבלת ספר התנ"ך בירושלים הינו מעמד מיוחד שאין שני לו", אמר אלקבץ, "בהגיעם של ילדינו לגיל המצוות אין יותר מרגש מטיול כזה. אני מברך את התלמידים ומאחל להם שינצרו את הרגע הזה לעד ושינצרו תמיד את המורשת של העם היהודי".