עיריית עפולה תעניק מלגות ללימודים אקדמיים להורים או לאחים של ילדים בעלי צרכים מיוחדים. במהלך פגישה בין חבר המועצה עדיאל אילוז, נציג מפלגת 'היזרעאלים', להנהגת פורום הורים בעלי צרכים מיוחדים בעפולה, הועלה הנושא של מענק מלגה ללימודים אקדמיים למשפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. בכך עפולה מצטרפת לערים אחרות אשר קבעו מדיניות שמכירה ומעודדת לימודים אקדמיים תוך כדי התמודדות מורכבת במשפחות אלו ונותנת להן הזדמנות להתפתח.

ארז כהן. רוצים גם את תנועת 'כנפיים של קרמבו' | צילום: שרון צור

"זאת אמירה אנושית ומאוד מכילה שלדעתנו מבטאת את מדיניותו החינוכית של ראש העיר אבי אלקבץ, שמנסה לתת הזדמנות שווה לכל ילד", אמר ארז כהן, יו"ר ועד ההורים העירוני וחבר פורום הנהגת ההורים, "כמובן שלא מדובר פה רק בילד עצמו אלא במשפחה שלמה שמתמודדת עם אתגרים מאוד מורכבים ולא שגרתיים בחיי היום יום"

כהן, יחד עם הנהגת פורום ההורים, רואים בהענקת המלגה צעד משמעותי ומקווים להמשך שיתוף פעולה בנושאים נוספים. "אין ספק שמדובר בהישג משמעותי לפורום ההורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים בעפולה שמאמינים שהשלטון הנוכחי בא בגישה מכילה ושווה. אנחנו מברכים על שיתוף פעולה פורה ומאמינים שבהמשך תיפתח גם תנועת 'כנפיים של קרמבו' בעיר, תנועה הקיימת כבר ב־67 ערים בישראל ואולי בקרוב גם בעפולה".