ראש עיריית עפולה אבי אלקבץ קיים היום, חמישי 13.12,  סיור בגני הילדים ברובע יזרעאל על מנת לעמוד מקרוב על סוגיית האבטחה במקום.

כזכור, אתמול התפרץ לחצר אחד הילדים עובד זר מעורער בנפשו דבר אשר גרר אחריו בהלה בקרב הילדים. שוטרי השיטור העירוני של העירייה הגיעו במהירות למקום והשתלטו על החשוד.

אלקבץ בביקור באחד הגנים (צילום: אלבום פרטי)

אלקבץ כאמור הגיע לסיור הרגעה במקום. הוא שיחק עם הילדים צייר איתם והישרה אווירת רוגע. לאחר מכן קיים שיחה עם צוותי הגנים השונים ועמד מקרוב על סוגיית האבטחה. מאוחר יותר הוא קיים פגישה עם אימהות מודאגות ולאחר מכן מסר: "קודם כל אנו מבין לליבם של ההורים המודאגים וזה טבעי מאד. הנחיתי את העוסקים בדבר כי כבר בימים הקרובים מאבטח יוצב באשכולות הצמודים של גני הילדים שמונים ארבעה גנים במיוחד כאלה הצמודים לאתרי בנייה ובמקומות שאין ארבעה גנים, יתוגברו הסיורים של השיטור העירוני".

אכן, החל משעות הבוקר, תוגברה האבטחה בגני הילדים ברובע המועדים לפורענות בעיקר בגלל סמיכות מיקומם לאתרי בנייה. ניידות האבטחה העירוניות יקיימו סיורים דחופים במקום והאבטחה תתגבר.

 יוסי כהן, אחד מההורים שבנם היה בגן הילדים אתמול מסר: "אני רוצה להודות לראש העיר על הטיפול המהיר ועל ההגעה הבוקר לגן. היינו מבוהלים מאד אתמול ועדיין לא נרגענו, אלו היו רגעים מפחידים לכל הורה".

אלקבץ מסר בנוסף: "הילדים שלנו הם הדבר החשוב ביותר לכולנו וכאשר אנחנו שולחים אותם למוסדות החינוך, אנחנו חייבים לדעת שהם בטוחים, מוגנים ומחייכים".