גן משחקים 'שלי דדון'  ברחוב קירשטיין בעפולה, על שמה של שלי דדון ז"ל שנרצחה בידי מחבל לפני חמש שנים, נחנך היום (שלישי).

הטקס המרגש, נערך במעמד ראש העיר אבי אלקבץ, הנהלת העיר, בני משפחתה של שלי, ההורים יעקוב ואילנה והמשפחה, רב העיר שמואל דוד, הרב אביעד סרוסי, ותושבי העיר.

טקס חנוכת הגן (צילום: ניב פייס)

את הטקס ליוו ילדי בית ספר אלומות, בית הספר בו למדה שלי, והכינו את מופע הפתיחה. אליהם הצטרפו ילדי גן רותם שושנים שאף הכינו שיר מיוחד לכבוד הטקס בליווי שפת הסימנים. על האנדרטה נכתב השיר 'הילדה הכי יפה בגן', שאושר באופן אישי על ידי יהונתן גפן.

ראש העיר אבי אלקבץ, אשר מאז כניסתו לתפקיד, שפעל במספר מישורים על מנת להנציח את דמותה של שלי, אמר: "הערב הזה קורה משהו מיוחד בעיר עפולה. שלי דדון ז"ל מהווה כדמות מלווה את כולנו. על אף שרובנו לא הכרנו אותה, דמותה תישאר חלק מהזיכרון שלנו, כעיצוב שלנו כתושבי העיר. לכם יעקוב ואילנה אני אומר, העיר עפולה תלך איתכם יד ביד ותדאג להנציח את בת עירנו לעד, שלי דדון".

אילנה אמא של שלי: "חיכינו חמש שנים לרגע הזה וזה הזמן לומר תודה לראש העיר אבי אלקבץ שהרים את הכפפה. הגן הזה מסמל שמחה ואושר, דבר שמתאים במיוחד לזכרה של ביתנו האהובה".

בנוסף לחנוכת הגן ברחוב קירשטיין בימים אלו גני הילדים בעיר קיבלו את הספר 'הלב הטוב של שלי', שנכתב על שמה של שלי דדון. ילדי הגנים למדו את סיפורה של שלי ואף קיבלו את הספר באופן אישי על ידי ראש העיר ומשפחתה של שלי.