בשכונת רובע יזרעאל בעפולה עובד זר (34) נכנס למתחם גן ילדים לאחר שקפץ מעל הגדר. שכונת הרובע נחשבת לאחת השכונות הגדולות היום בעיר, שעדיין נמצאת בתהליך של בנייה. 

צילום: דוברות המשטרה

שוטרי משטרת ישראל הוזעקו למקום על ידי צוות הגן ועצרו את החשוד בגין הסגת הגבול.

הרקע לאירוע, שקרה בצהריים, טרם ברור, החשוד נלקח ברגעים אלו לחקירה בתחנת המשטרה.

"המזל שלנו הוא שכשהוא קפץ מאחורי הגדר כל הילדים היו בתוך הגן. הגננת קלטה אותו והכניסה את כל הילדים לממ"ד. הם כן הספיקו לראות אותו דופק על החלון ומנסה להתפרץ לדלת", סיפר אחד האהבות מהגן, "זה בנאדם ככל הנראה סהרורי הלוקה בנפשו כל מה שהוא צעק זה אני צריך את משה". הוסיף.

ההורים הוסיפו כי חלק מהילדים נבהלו מאוד מהמחזה וציינו לשבח את פעולת הגננת שאף דאגה להזעיק את המשטרה מיד שזיהתה את הבחור: "הגננת עשתה עבודה טובה כי היא דיווחה לילדים את האירוע כאילו זה סיפור, אבל כשההורים באו לקחת הילדים אפשר היה לראות את הבהלה שהיו על פני הגננות".

יאנה קריספיל חברת תנועת היזרעאלים מסרה בתגובה: "אני לא מפסיקה לקבל הודעות שחייבים לדאוג לשמירה בגנים. המזל שלנו היום שהילדים היו בפנים והמקרה הזה הסתיים בשלום. אני אפילו לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הם היו מחוץ לגן. צריך להבהיר שהמקרה הזה מראה לנו שהסכנה היא אינה רק מבני מיעוטים, אלא זה יכול להיות כל אחד שהוא קצת לא בסדר בין אם הוא ערבי, יהודי או סודני. צריך אבטחה בכל גני העיר ובמיוחד ברובע שיש פה אוכלוסייה מגוונת וזו שכונה בבנייה בה מסתובבים פועלים. זה מפחיד".