בערב יום העצמאות ה-71 למדינה, יום רביעי 8/5/19, יופיע על הבמה המרכזית בפארק הבנים ההרכב המוסיקלי המצלי סטטיק ובן-אל - עם שורה ארוכה של להיטים, מאות מיליוני צפיות ביוטיוב וחוזה בינלאומי חדש עליו חתמו לאחרונה צפויה לאלפים הרבים שיגיעו לפארק הבנים חוויה מהנה במיוחד. 

סטטיק ובן אל תבורי. צילום: יובל חן

סטטיק ובן אל היו בעונות האחרונות חלק מצוות השיפוט של התכנית 'הכוכב הבא לאירוויזיון'  ומי שכמעט הגיע השנה לגמר התכנית ויופיע אף הוא על במת העצמאות הוא תושב בית שאן הזמר אושר ביטון. הכוכב המקומי פרץ לתודעה באחת התכניות המצליחות בישראל ונחשב על ידי רבים ל'דבר הבא' במוסיקה הישראלית.

בתחילת הערב, עבור הילדים, יתקיים המופע של כוכבי סדרת הילדים "חיפזון וזהירון".

הציונות הדתית בבית שאן תציין החל מ-18:45 במתחם הסראיה בטקס מעבר מיום הזיכרון ליום העצמאות ולאחר מכן פעילות ערכית, מוסיקלית וחגיגית ליום העצמאות לכל המשפחה.

ביום העצמאות, יום חמישי 9/5/19, תחדש עיריית בית שאן לאחר הפסקה של מספר שנים את אירוח חניון ותערוכת צה"ל בפארק האקליפטוס בין השעות 9:00-17:00: תערוכת אמצעי לחימה, כלי רכב, אמצעי הנדסה, תצוגה ותחרויות קרב מגע ועוד של יחידות צה"ל שונות.  מתנפחי מים, פופקורן וארטיקים חינם יחכו למבקרים.

במוצאי יום העצמאות תתקיים הרקדה המונית לנשים עם המרקיד ישראל שבתאי החל מ-20:00 באולם הספורט של בי"ס קשת יונתן. הכניסה חופשית.