צו סגירה לעסק ״שווארמה טורקי״ בקריון בגין ליקויים תברואתיים חמורים ואי עמידה בתנאי רשיון העסק נחתם השבוע על ידי ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי. תוקף צו הסגירה הינו ל-30 יום. 

סגור ל-30 יום. שווארמה טורקי, השבוע. צילום: מיכל ראובן

בביקורת שערך הווטרינר הרשותי, ד"ר דוד דדיה (8.1.19), בבית העסק בקריון התגלו מפגעים בריאותיים כבדים ואי עמידה בדרישות תקנות בריאות הציבור.

בנוסף, העסק התנהל ללא רשיון עסק. על סמך ממצאי הביקורת, הוציא ראש העיר, אלי דוקורסקי, צו הפסקה מינהלי לבית העסק שנמצא בתחום אזור השיפוט של עיריית קרית ביאליק.

"הביקורת העלתה הפרה חמורה של חוקי המדינה וניהול של סחורה, לרבות בשר ללא תנאים תברואתיים כנדרש בחוק, ותוך יצירה סיכון לחיי אדם", נכתב בצו המינהלי.

"הדבר מקבל משנה תוקף לאור העובדה שבית העסק הינו בית עסק שמטרתו הכנת מזוןבהתאם לממצאי הביקורת הנמצאים ביד העירייה ולאחר קיום שימוע יש לי יסוד סביר להניח כי נעברה עבירה בעסק האמור או לגביו

"הריני מצווה על הפסקה ארעית של העיסוק בעסק הנמצא ברח' דרך עכו 194, קריון, קרית ביאליק למשך 30 יום".

דוקורסקי אמר הבוקר (שישי): "ההחלטה לסגור עסק היא צעד קיצוני שאני ממעט לעשות בו שימוש, אבל לאור הליקויים הרבים שהוצגו בפני העדפתי את שיקולי בריאות הציבור על פני כל שיקול אחר, ולכן נאלצתי לסגור את בית העסק".