קרן קימת לישראל תסייע לעיר עפולה להתפתח ולהתקדם כעיר הייטק מובילה באזור. ביום שלישי (אתמול) ערכו יו"ר קק"ל דניאל עטר, מנכ"ל קק"ל אמנון בן עמי, מנהל מפ"ק ירון אוחיון וצוות מקצועי נרחב סיור ופגישה עם ראש עיריית עפולה יצחק מירון. במהלך הסיור ביקרו בכירי קק"ל במכללה הטכנולוגית 'ברוש' ובחממה הטכנולוגית שנמצאת בקומה השנייה במבנה הקאנטרי קלאב ושמעו על פעילות ההייטק בעיר ועל המיזם 'חרקים בשירות האדם'.

מירון ועטר בסיור בחממה הטכנולוגית | צילום: ישראל פרץ, מערך ההסברה של קק"ל

מקק"ל נמסר כי היו"ר עטר וצוותו התרשמו מהיוזמות הרבות של מירון לקדם את ההייטק ולהציב את עירו כאחת הערים המובילות בצפון בחדשנות. לפיכך הוחלט כי קק"ל תבחן לסייע לעפולה להקים בתוכה אקדמיה להייטק עבור יזמים צעירים, הקמת חממה טכנולוגית נוספת בקומה השנייה בקאנטרי וחלוקת מלגות לסטודנטים כדי להניע צעירים להגיע לעפולה.

עוד נמסר מקק"ל כי במהלך הפגישה בישר עטר לראש עיריית עפולה כי קק"ל תקים בעיר את 'בית קק"ל למצוינות' כמו זה שכבר עובד ופועל בהצלחה אדירה בנצרת עילית. 'בית קק"ל למצוינות' הוא פרויקט ייחודי לעידוד וטיפוח מצוינות בקרב בני נוער בפריפריה ופיתוח מנהיגות צעירה. קהל היעד של בתי קק"ל הוא בני דור ה-Z, תלמידי חטיבה עליונה, בעלי מוטיבציה להצליח, שזקוקים להזדמנויות ולמשאבים כדי שיוכלו לעשות זאת.

"קק"ל חרטה על דגלה לקדם את הפריפריה ועפולה היא עיר שראויה להפוך למרכז הייטק פעיל ומגוון בעיקר בזכות החזון של איציק מירון", אמר יו"ר קק"ל דניאל עטר, "החזון של עפולה מתחבר עם הדברים שקק"ל רוצה לעשות בפריפריה – חינוך למצוינות, טיפוח מנהיגות צעירה, אופק לבני נוער ותמיכה בסטודנטים".