נצרת עילית היא העיר המרושתת ביותר בצפון: 98 מצלמות אבטחה, נוספות לאלה שכבר קיימות ופועלות, הוצבו לאחרונה ברחבי העיר במסגרת תכנית הביטחון 24/7 שמובילה העירייה בשיתוף המשרד לביטחון פנים.

מצלמות האבטחה הפרושות במרחב העירוני מחוברות למוקד העירוני שמשמש גם כמוקד רואה שמתצפת 24/7 על המתרחב ברחבי העיר.

צילום: Shutterstock

מנכלי"ת העירייה חוה בכר, שמובילה את הפרויקט, מסרה כי מדובר במצלמות חכמות שמחוברות בטכנולוגיה חדשנית לתאורת הלד החדשה. "10 מצלמות מצלמות את המרחב בתנועה סיבובית של 360 מעלות, כך שבכל נקודה אפשר לראות ולדעת מה מתרחש", סיפרה בכר וציינה כי ביצוע הפרויקט ימשך גם בשנת 2019: "המטרה היא שכל העיר תרושת במצלמות וכל נקודה במרחב הציבורי הרגיש, תהיה מחוברת און ליין למוקד הרואה".

כבר בשבוע הראשון להצבת המצלמות החדשות תועד נהג רכב שנסע במהירות גבוהה בצומת והעיף תמרור, תוך שהוא מסכן את חיי הנהגים והנוסעים בכביש. לוחית הזיהוי ברכבו של הנהג המשתולל תועדה במצלמה וגרמה לתפיסתו.

"המצלמות הן כלי אכיפה יעיל שמאפשר לנו תיעוד מוכח און ליין. מדובר בעוד 200 עיניים שפרושות ברחבי העיר ורואות את כל מה שקורה בכל נקודת זמן, במידה וקורה אירוע חריג המצלמות מתריעות והתצפיתנים מזעיקים מיד את הפיקוח והשיטור העירוני", אמר ראש העיר רונן פלוט.

מהעירייה נמסר כי הפרויקט הינו נדבך נוסף במערך שלם של פעולות להגברת הביטחון בהן העירייה נוקטת בשיתוף ובסיוע תחנת המשטרה. מנכלי"ת העירייה בכר מציינת כי המצלמות  מוצבות בשטחים ציבוריים בלבד בהם, פארקים, גני משחקים, מגרשי ספורט ומרכזים הומי אדם. תיעוד המתרחש במתקנים אלה שבהקמתם הושקעו מיליונים, יסייע בשמירה על תקינותן וימנע מעשה ונדליזם.