בשעות אחר הצהריים (שבת) הגיע באמבולנס גבר, ישראלי, ששהה בסין, חש שלא בטוב, פנה לאחד ממוקדי החירום של אחת הקופות ומשם פונה לרמב"ם.

| המחשה: Shutterstock

האיש הועבר על פי הנהלים לחדר בידוד סמוך למיון, נבדק, ובדיקות דם נשלחו למעבדה המרכזית לבדיקות קורונה בתל השומר.

משרד הבריאות ורופא המחוז היו כל הזמן במעקב. לפני חצי שעה האיש שוחרר לביתו, התבקש להישאר בבית עד שלהגעת תוצאות הבדיקות מחר (ראשון).

על פי אתר משרד הבריאות , עד כה לא התגלו מקרים מאומתים של נגיף הקורונה בישראל. משרד הבריאות מקיים קשר מתמיד עם ארגון הבריאות העולמי ורשויות הבריאות בעולם.

נגיף הקורונה החדש גרם לתחלואה בדלקת ריאות בבני אדם בעיר ווהאן שבמרכז סין, כשההדבקה באירוע החלה דרך אנשים שעבדו או ביקרו  בשוק בע"ח ופירות ים בווהאן. הנגיף עבר מבעלי החיים לבני האדם, וההדבקה כיום היא מאדם לאדם באופן דומה להדבקה בשפעת.

יצוין, כי ארגון הבריאות העולמי הכריז שלשום (יום ה') על מצב חירום בעקבות ההתפשטות המהירה של נגיף הקורונה. ההחלטה התקבלה לאחר שהנגיף התפשט ל-18 מדינות ברחבי העולם. במהלך הלילה עדכנו הרשויות בסין כי מניין המתים המעודכן הגיע ל-213 בני אדם ברחבי המדינה. קרוב ל-8,000 איש נדבקו בסין וברחבי העולם.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב: "אנחנו נאפשר לישראלים ולעובדי השגרירות הסינית להגיע לישראל, והם יהיו בבידוד 14 יום. במקביל, אנחנו סוגרים גם את המעברים היבשתיים ואומרים לכל ישראלי שהיה בשבועיים האחרונים בסין והגיע לארץ כי עליו להישאר בבידוד עד שיעברו 14 יום מהתקופה שבה היה בסין. זו תקופת הדגירה של המחלה".