סנדרוסי בהארכת מעצר. צילום: עמית שאבי

החליפו נהגים ועזבו את הצומת במהירות גבוהה: פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ב') כתב אישום נגד נתנאל סנדרוסי בגין הפקרה לאחר פגיעה ונגד מאיר גמליאל בגין בגין עבירות של חובת נוסע להתקשר לגופי הצלה ונהיגה מעל המהירות המותרת בתאונת פגע וברח לפני כחודש בשדרות גולדה מאיר בשכונת רמות. 

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מרים בן- גל מפרקליטות מחוז ירושלים, ביום 21.4.19 בשעות הערב נהג סנדרוסי, ברחוב גולדה מאיר בירושלים ומאיר גמליאל נסע עימו ברכב.

הנאשמים הגיעו לצומת הרחובות גולדה מאיר ויצחק מירסקי כשסנדרוסי נוהג במהירות גבוהה. אותה עת חצה את הצומת ילד בן 11 כשרמזור הולכי הרגל בו חצה הנפגע את הכביש הורה אדום. מכתב האישום עולה כי סנדרוסי נהג אל תוך הצומת במהירות, ופגע בעוצמה בנפגע שהיה על מעבר החצייה. הנאשמים, אשר הבחינו בפגיעה, עצרו את הרכב בסמוך לאחר הצומת, ולאחר שעמדו על הפגיעה, התיישב גמליאל בכיסא הנהג לרכב ועזב את הצומת במהירות גבוהה, וזאת מבלי שהנאשמים הושיטו עזרה לנפגע, מבלי שהזעיקו עזרה ומבלי שהתייצבו בפני שירותי ההצלה או החקירה והציגו את עצמם כמי שהיו מעורבים בתאונה. 

כתוצאה מהתאונה נגרם לנפגע פגיעה רב מערכתית ומוחית ובדיקתו הקלינית תואמת מוות מוחי. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

בשבוע שעבר, רגע לפני הגשת כתב האישום חלה התפתחות בפרשה. למיינט ירושלים נודע כי למשטרה הגיע פריט חקירתי שמצריך בדיקה מקיפה. לאור כך, באופן חריג בית המשפט ביום חמישי האריך את מעצרו של סנדרוסי.

בחול המועד פסח, נפגע קשה בנימין בייגל אייזן בן ה־11 בתאונת פגע וברח. לאחר התאונה מסרו במשטרה כי באזור גבעת זאב אותר הרכב שעל פי החשד היה מעורב בה. מצבו של הילד עדיין אנוש והוא מאושפז בטיפול נמרץ ילדים בשערי צדק. זהותו של סנדרוסי היתה ידועה למשטרה לאחר הימצאות הרכב בגבעת זאת באותו הלילה. לאחר שפרסמה המשטרה את תמונותו בתקשורת הוא הסגיר את עצמו למשטרה וטען כי לא ידע שמחפשים אחריו. מספר ימים לאחר מכן נעצר מקורבו ומעצרו הוארך גם כן. לאור מורכבות האירוע הוקם צח"מ (צוות חקירה מיוחד) בשיתוף ימ"ר ואגף התנועה.

זירת התאונה בשדרות גולדה מאיר. צילום: רפי קוץ

במהלך החקירה סירב החשוד לשתף פעולה ושמר על זכות השתיקה. כמו כן, הוצע לו לעבור פוליגרף והוא סירב. על פי החשד סנדרוסי פגע בבן ה-11 בצומת, עצר ונמלט ב-158 קמ"ש. רק לאחר שבוע ימים הסגיר את עצמו למשטרה וטען כי לא ידע שמחפשים אחריו. מעצרו הוארך מעת לעת. גורם המעורה בחקירה: "סנדרוסי היה בבריחה בצורה מבוקשת קונקרטית והוכחנו זאת בראיות".