סכסוך שכנים ממושך, בין שני תושבי העמק, הוביל לכך שאחד מהשכנים לקה בלבו ונאלץ לעבור שיקום, כך על פי תביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בנצרת.

על פי כתב התביעה, התובע (56) המתגורר בבניין משותף, סבל בחודשים האחרונים מהקמת רעש שגרמו שכניו, להם ילדים צעירים שהרעישו בקולי קולות במהלך ימות השבוע. בתביעה נטען כי התובעים פנו כמה פעמים אל השכנים, שעברו להתגורר בבניין המשותף לפני כשנה.

על פי התביעה ביקש להנמיך את המוזיקה (צילום: ShutterStock)

על פי כתב התביעה, בפעם הראשונה ניגש אליהם התובע כשהרעישו בסוף השבוע, ולטענתו ביקש מהם בצורה מכובדת להנמיך את המוסיקה והצעקות מאחר שהמשפחה שומרת שבת וזה מפריע לתפילותיו. השכנים לדבריו לא נענו לבקשתו, ובהמשך ניגש בנו בכמה הזדמנויות שונות וביקש גם הוא שינמיכו את המוסיקה, אך נתקל לדבריו בבוז ובקללות.

על פי התביעה, למרות שהוזמנו כמה פעמים שוטרים למקום והשכנים קיבלו דוחות על הקמת רעש, הם המשיכו אף ביתר שאת להגביר את הרעש. בפעם האחרונה שביקש התובע להנמיך את הרעש, התעמתו עמו ילדי השכנים, וכתוצאה מהעימות המילולי הקשה, הוא התמוטט בפתח דירתו ונזקק לטיפול רפואי. על פי כתב התביעה, התובע הובהל על ידי אמבולנס ניידת טיפול נמרץ אל בית החולים, ושם התברר כי לקה בלבו. הוא שהה במחלקת טיפול נמרץ במשך כמה ימים, עבר צנתור ונאלץ לעבור שיקום.

על פי התביעה, כתוצאה מכך שלקח ללב אירע המקרה המדובר, והוא נאלץ לקחת חופשה ארוכה ממקום עבודתו, וכרגע אין צפי לחזרתו. אל התביעה צורפו מסמכים רפואיים המעידים על מצבו הבריאותי וכן מכתב מרופא תעסוקה שאישר כי עליו לשבת עוד בביתו. “מאדם בריא נמרץ ואנרגטי הפך התובע לשבר כלי בשל אירוע הלב אותו עבר לאחר העימות", נכתב בתביעה.

עוד צוין בתביעה כי יש קשר ישיר בין אירוע הלב להתנהגות השכנים שכן זה קרה בזמן העימות ולכן עליהם לפצות אותו על הנזק הפיזי זנגרם לו ושינה את סגנון חייו ועל הטיפולים העתידיים. כמו כן הוא מבקש מבית המשפט פיצויים על אובדן כושר עבודה זמני.

הנתבעים מסרו בתגובה: "אנחנו ההמומים מהאשמות כלפינו ומהתביעה הזו שקיבלנו לפני כמה ימים. אנחנו נפנה את התביעה לעורך דין שיטפל בעניין. אף אחד מבני המשפחה כולל הילדים לא פעל בזדון. אנחנו מאחלים לשכן בריאות ורק טוב".