צילום: יורם כהן מורים מטבריה קיבלו בשבוע שעבר דוחות חנייה מפקחי הרשות, מפני שלא האריכו את תו החנייה שניתן להם בחסות העירייה. מתברר שתוקפו פג בסוף ספטמבר, והמורים לא ידעו כי עליהם להאריכו. בעירייה הוחלט לבטל את הדוחות.

המורים פנו להנהלת העירייה וטענו שאף גורם לא דאג ליידע אותם בנושא. בפנייתם הסבירו המורים כי חשבו שמיד עם תחילת השנה, לאחר תקופת החגים, יסופק להם אוטומטית תו חנייה חדש. לאחר דיון בנושא הובהר להם כי דוחות החנייה יבוטלו מאחר שהרשות המקומית לא דאגה ליידע את המורים לחדש את התו, ובמקביל יישלחו מכתבי התראה שיבקשו מכל המורים במערכת החינוך בעיר לחדש את תו החנייה.

כזכור, בתחילת שנת הלימודים אשתקד העניקה מערכת החינוך בטבריה תווי חנייה חינם לשימוש ברחבי העיר לכלל
המורים והגננות העובדים בעיר - כ-664 מורים וכ-150 גננות המוגדרים 'עובדי הוראה' של משרד החינוך ושל הרשתות 'עמ"ל', 'אורט' ו'ברנקו וייס'. יש לציין, כי המורים זכו לקבל את תווי החנייה במסגרת המודל החינוכי 'עבר מצמיח עתיד', שמטרתו לקדם את מעמדם של המורים בטבריה.

כאמור, תוקפו של תו החנייה הגיע אל סופו בתאריך 30/09/10, ביום חמישי בחול המועד סוכות. "עד שקורה דבר טוב במערכת החינוך, מנסים לפגוע בו", ציין השבוע מורה ותיק מאחד התיכונים בעיר, "מיד לאחר החגים נדהמתי לגלות דוח חנייה על הרכב. אני לא מבין איפה הרגשיות של הפקחים, הרי ישנו תו חנייה של הרשות המקומית, אז למה לעשות דווקא?".

תגובת עיריית טבריה:"למורים נמסר כי תוקף תו החנייה הינו לשנה אחת בלבד וכי אין בכוונת העירייה להאריכו. רק דו"ח אחד ניתן והעירייה פעלה לביטולו"