צילום: index open אהוב יקר: 26 סטים של תכשיטים יקרי ערך נגנבו מביתם של משפחה שמתגוררת בקרית שמואל בטבריה ביום שלישי שעבר. המשפחה טוענת כי החשוד העיקרי בגנבה, הוא לא אחר מאשר בן זוגה של בתם, תושב טורעאן בשנות העשרים לחייו. המשפחה מיהרה להגיש תלונה בתחנת משטרת טבריה. המשטרה מוסרת כי הנושא נמצא בחקירה.

הפרשה החלה ביום שלישי שעבר. דיאנה (שם בדוי) ביקשה מבתה לבוא לבקר את אביה שאינו חש בטוב. בשעות הצהריים המוקדמות הגיעה הבת אל הבית יחד עם בן זוגה. דיאנה שהייתה עסוקה בהכנת ארוחת הצהריים הציעה לבתה להצטרף אליה לקניות. בן זוגה סירב להצטרף אל השתיים ונשאר בבית יחד עם האב. "לאחר זמן קצר התקשר החבר של הבת שלי וסיפר לנו שהוא מחכה לנו במכולת מתחת לבית", נזכרת דיאנה, "בדיעבד הבנתי שהוא ניסה לנקות את עצמו מהאשמה ולכן ציין כי הוא מחוץ לבית".

כאשר התעורר בעלה של דיאנה משנתו, הבחין כי ארון הבגדים בחדר השינה פתוח ומבולגן, "לא תיארתי לעצמי שמדובר באסון כזה", סיפר האב הנסער. דיאנה מיהרה להתקשר לבתה, אך הטלפון היה מנותק. יחד עם בעלה היא הגישה תלונה בתחנת משטרת טבריה כנגד בן הזוג של בתם. " כבר ימים שלמים שאני לא עוצמת עין", היא אומרת, "בעלי מאוד מודאג. אנחנו לא יודעים מה לעשות. הוא ברח ואף אחד לא מוצא אותו".

הייאוש הגדול של דיאנה נובע מהערך הסנטימנטלי הרב של התכשיטים, שעברו בירושה כבר למעלה משלושים שנה, "הגענו מקווקז לטבריה בשנת 1996", מספרת דיאנה, "הדבר היחד שהבאתי זה התכשיטים שקיבלתי מאחותי שנפטרה ומשתי הסבתות שלי, עכשיו נותרתי בלי כלום.

"אני בטוחה שהוא גנב את התכשיטים. הוא נשאר עם בעלי שישן, כך שאף אחד לא הפריע לו. לא היו שום סימני
פריצה בדלת או בחלון, הוא גנב את השלל ויצא מהבית".

דיאנה מקווה שכוחות משטרת טבריה יעלו על עקבות הגנב וימצאו את התכשיטים, "אנחנו אנשים פשוטים שלא מפריעים לאף אחד", מקוננת דיאנה, "מאז המקרה לא חזרנו לשגרה, המשפחה שלי לא תירגע עד שנמצא את התכשיטים".