צילום: אביהו שפירא נציגי החברה הלאומית לדרכים דחו פגישה שהייתה אמורה להתקיים בשבוע שעבר בעיריית קרית שמונה בנושא מציאת פתרון לבעיית המעבר להולכי רגל בשדרות תל חי מול אולמי פאר. בעלי האולם טוענים כי זה עוד תרגיל התחמקות של החברה הלאומית. ב-25.10.2010 אמור להתקיים דיון בבית המשפט בעניין המחלוקת בין הצדדים.

במחצית השנייה של חודש ספטמבר השנה, התקיים דיון מקדמי בו הודיע בית המשפט לחברה הלאומית לדרכים ולבעלי אולמי פאר בקרית שמונה כי הוא מעניק להם אורכה של כחודש להגיע לפיתרון מוסכם, בטרם יחל המשפט. בעקבות זאת סוכם כי ב-12.10.2010 תתקיים פגישה בעירייה בין נציגי אולמי פאר, נציגי החברה, ראש העיר ומהנדס העיר. יום קודם לפגישה העבירה החברה הלאומית הודעה לעירייה ולאולמי פאר כי היא מבקשת לדחות את הפגישה ל-22.10.2010 ולהעתיק אותה למשרדי החברה בחיפה.

בעקבות הדחייה הזו, אמר אלי סלמה, מבעלי אולמי פאר: "זה שוב ניסיון של החברה הלאומית להתחמק ולדחות את פיתרון הבעיה. קיווינו שנוכל להיפגש כבר השבוע ולהגיע להסדר, אבל כמו שהדברים נראים כעת, כנראה שלא יהיה מנוס מהליך משפטי".

המחלוקת בין אולמי פאר לחברה הלאומית נוגעת לקטע הכביש בשדרות תל חי שנמצא מול האולם. כשהחברה הרחיבה את שדרות תל חי, היה צורך להפקיע חלק ממגרש החניה שהיה צמוד לאולמי פאר. בתמורה לכך הקימה החברה מצידן המערבי של שדרות תל חי מגרש חנייה אלטרנטיבי. אבל לאורך כל שדרות תל חי, באמצע הכביש הקימה החברה גדר שחוצצת בין הנתיבים.

כתוצאה מכך אנשים שרוצים להגיע לאולמי פאר ומחנים את רכבם במגרש החניה ממול, נאלצים ללכת 350 מטר לכיוון דרום, ולחצות את הכביש ברמזור, ואחר כך לחזור את אותו מרחק. חוסר הנוחות הזה, גורם נזק כלכלי לאולמי פאר ופוגע באטרקטיביות שלהם, ועל כן הם החליטו להגיש את התביעה כנגד החברה.

ראש העיר, ניסים מלכה, מעוניין למצוא פיתרון מוסכם, וכרגע עומדות מבחינתו שתי אופציות. האחת מנהרה תת קרקעית, והשנייה, רמזור עם לחצן להולכי רגל. "נאמץ כל פיתרון שיעמוד בדרישות הבטיחות, ויהיה מוסכם על הצדדים", הוא אומר.

לטענת בעלי אולמי פאר, המצב הנוכחי מסוכן מבחינה בטיחותית, וזאת משום שלמרות הגדר שחוצצת בין הנתיבים,
אנשים חוצים בכל זאת את הכביש. "הם מטפסים על הגדר, וקופצים לצד השני, ומסכנים את עצמם", מסביר אלי סלמה. "יש לי תחושה קשה, שעד שלא יקרה אסון, ומישהו ייהרג או ייפצע, שום דבר לא יזוז. בניית הגדר היא הפרה של ההסכם של החברה מולנו. אנחנו נמשיך במאבק עד שיימצא פיתרון אמיתי".

תגובת החברה הלאומית לדרכים: "מועד הפגישה נדחה מאחר ונציגי החברה הלאומית לדרכים נדרשו לתת מענה לבעיה דחופה יותר באותו תאריך. באשר לפיתרון המוצע, למען הסדר הטוב הוא יוצג בפני נציגי העירייה ובעלי אולם האירועים".