צילום: Jupiter המאבק בין כבאי האיגוד לבין הנהלת איגוד ערים לכבאות אש והצלה בטבריה מחריף. השבוע שיגר יו"ר ועד הכבאים, ירון פיניאן, מכתב חריף להנהלת האיגוד ובו הוא קורא להם להתעורר ולטפל באופן יסודי ברמת התחזוקה הירודה בתחנת כיבוי צמח. יו"ר האיגוד, איתן עובד, טוען מצדו כי בתחנה מבוצעות בדיקות שגרתיות דרך קבע.

"לא ניתן לשרוד בתנאים שמוצעים לכבאים", מתלונן פיניאן, "אנו ישנים עם עכברים וחולדות. אין לנו פרטיות בשירותים ובמקלחות. לא ניתן לתת שירות טוב לציבור בתנאים הירודים של התחנה".

תחנת כיבוי צמח שוכנת בעמק הירדן כבר שנים רבות ואחראית על תחומי כיבוי האש וההצלה בעמק, על מנת לחסוך בזמן יקר בשעת אסון עד להגעה של צוות כבאים מתחנת טבריה. לשם כך נמצאים בכל משמרת עבודה שני כבאים שתפקידם הוא להעניק עזרה ראשונית עד לתגבורת העיקרית שתגיע מתחנת טבריה.

אולם ועד הכבאים מציין כי לאחרונה מצב התברואה במקום סובל מהזנחה, והכבאים אינם מוכנים לשתוק עוד. "הנהלת האיגוד צריכה לקחת את האחריות לידיים ולטפל בנושא באופן יסודי". יו"ר האיגוד איתן עובד השיב לדברים, "מוזר לי לדעת שוועד הכבאים התעורר כעת. המצב לא השתנה כבר שנים רבות.

"יתרה מכך, אני יכול לציין כי התנאים הסוציאליים של הכבאים נמצאים בראש סדר העדיפויות שלנו, על כן אנו דואגים שהם יבצעו את עבודות הניקיון בעצמם. אנו דואגים לערוך בכל תקופה בדיקות שגרתיות וכמו כן לרסס מפני זוחלים כדי להבטיח שמירה על תחנה נקייה ובריאה".