צילום: גדי קבלו ניסיון תקיפה מסוכן בטבריה. בחור דתי בשנות ה-20 לחייו התנפל בסוף השבוע שעבר על נער בן 17 וביקש לפגוע בו בבקבוק זכוכית בקיוסק 'מפגש חברים' השייך לאביו של הנער, איש צד"ל לשעבר. זאת לאחר שהנער ביקש למנוע מהבחור לקחת מהחנות בקבוק משקה אלכוהולי בלי לשלם. התוקף נתפס כעבור זמן קצר ברחוב הגליל בידי משטרת טבריה וכעת הוא שוהה במעצר עד תום הליכים.

האירוע התרחש ביום שבת האחרון. נסיף חדד, אחד השותפים ב'מפגש חברים', קיוסק השוכן ברחוב שמעון דהאן, ביקש מבנו בן ה-17 של שותפו למלא את מקומו בחנות לזמן קצר, כדי שהוא יוכל לצאת להפסקה ולהתרענן. הנער הסכים והגיע יחד עם חבר נוסף.

כשעה לפני יציאת השבת הגיע למקום בחור דתי בשנות העשרים לחייו וביקש לרכוש בקבוק של עראק, הנער, שעמד מאחורי הקופה, המתין בסבלנות שהבחור יוציא את כספו וישלם על בקבוק האלכוהול, אלא שאז הודיע הבחור הדתי כי אינו מוכן לשלם מפני שהוא לא מחזיק כסף בשבת, ולכן דרש בתקיפות לרכוש את בקבוק האלכוהול בקפה, ולשלם בעבורו רק במוצאי השבת.

הנער הסביר כי בעלי הקיוסק לא מרשים להוציא מוצרים מהחנות ללא תשלום, אולם הצעיר לא שעה לדבריו והחל לצאת מהמקום כשהבקבוק בידיו. הנער ניסה לעצור בעדו ולהסביר שהוא יצטרך לשלם על הבקבוק, אך ללא הועיל.

לפתע חזר הבחור לחנות, תוך שהוא מניף את ידו שאוחזת בבקבוק ומנופף בה באיום בסמוך לפניו של הנער. למזלו של זה, בקבוק הזכוכית לא פגע בראשו, אבל התוקף המשיך לאיים על הנער תוך שהוא מנסה לתקוף אותו ולגרום לו לחבלה.

למקום הוזעקה ניידת המשטרה שנמצאת בסמוך לקיוסק, אך התוקף הצליח להימלט מהמקום, ללא הבקבוק, עוד לפני
הגעתם של השוטרים. כוחות המשטרה פתחו בחיפושים אחר התוקף, ולאחר זמן קצר הוא נעצר ברחוב הגליל, כאמור. התוקף נעצר עד תום ההליכים.

בעל הקיוסק, נסיף חדד, ציין: "לעולם לא הגענו למצב שבו נפתחה קטטה בקיוסק. אנחנו עדיין מזועזעים מכל מה שקרה, זה יכול היה להיגמר באסון, אם למקום לא הייתה מוזעקת משטרה".