צילום: אפי שריר שוטרי מג"ב גליל עליון איתרו בשבוע שעבר שלושה עגלים באזור טובא זנגריה, שעל פי החשד נגנבו כמה ימים קודם לכן מאחד הקיבוצים בגליל העליון. העגלים, שהיו באפיסת כוחות ובמצב בריאותי ירוד נלקחו לטיפול ואחד מהם זוהה והושב לעדר.

כשהגיעו למקום כוחות המג"ב בפיקודו של רפ"ק אבירם בז'רנו, התברר להם כי אכן העגלים שנגנבו נמצאו והם קשורים ברגליהם מתחת לשיח גדול כשהם זועקים לעזרה ומנסים להשתחרר. מבדיקה מהירה התברר כי מצבם הפיזי של העגלים לא טוב ומאחר ומדובר בשטח כפרי והרכבים הושארו במרחק של חצי קילומטר מהמקום שבו הם נמצאו, נאלצו השוטרים להעמיס את העגלים על כתפיהם וללכת איתם עד הרכבים.

מפקד שיטור קהילתי גליל עליון, רס"מ דרור יעקב ופקד פלג יצחקי נשאו את העגלים שפעו ללא הפסקה ונסעו עמם לתחנה. לאחר מכן זוהה אחד העגלים והוחזר לעדר. "הפרה, האמא של העגל, שלא ראתה אותו מספר ימים, הסתובבה סביבו מכיוון שלא האמינה שהוא חזר אליה, ומיד אפשרה לו לינוק מהעטינים שלה שכבר התנפחו מאוד וגרמו לה לכאבים עזים", סיפר רס"מ יעקב", זה היה מרגש מאוד".

שני עגלים נוספים נלקחו למכלאה אחרת, ועקב מצבם הפיזי הירוד נאלצו הבוקרים להזין אותם בבקבוקים ולטפל בהם
עד שיחזרו למצב שיאפשר להחזיר אותם לאמותיהם. יחידת ארז המשיכה בחקירת האירוע ובטיפול בעגלים.

"זו לא הפעם הראשונה שאני נתקל בפעילות מבורכת של מש"ק גליל עליון", שיבח סגן ניצב ד"ר אבי זלבה, דובר אגף קהילה ומשטרה, "התפיסות הללו מתאפשרות הודות למידע שאנו מקבלים בעקבות שיתוף פעולה מצוין של כל היחידות בשטח".