צילום: index open משטרת קרית שמונה פענחה השבוע שני מקרי גניבת כרטיס אשראי והוכיחה את הקלות היחסית שבה ניתן לתפוס גנבי כרטיסי אשראי. במקרה הראשון נתפסה אישה שהשתמשה בכרטיס של בעלה בלי ידיעתו ובמקרה אחר נעצר אדם שמצא את הכרטיס בקרבת בית הכנסת והתפתה להשתמש בו.

תושב העיר שהגיע לתחנת המשטרה לאחרונה התלונן על כך שכרטיס האשראי שלו נגנב. עוד בטרם הספיק האיש לבטל את הכרטיס, כבר נמשכו באמצעותו 6,000 שקל בכספומט. חוקרי התחנה הגיעו אל סניף הבנק שממנו נמשך הכסף וצפו בצילומי מצלמת האבטחה הצמודה לכספומט. בבדיקת הצילומים נראתה אישה צעירה שמבצעת משיכה כסף מהכספומט.

לתדהמתו הרבה זיהה המתלונן כי מדובר באשתו. הבעל ציין בפני החוקרים כי לפני הגשת התלונה שאל את אשתו אם יש לה יד בדבר וזו הכחישה.

האישה הובאה לתחנה ודבקה בגרסתה כי איננה מעורבות במקרה. אולם לאחר מכן ביקשה להתייעץ עם עורך דינה ובעצתו הודתה במשיכת הכסף. האישה טענה כי בעלה לא נותן לה כסף, ולכן גנבה את הכרטיס מהארנק של בעלה בלילה והשתמשה בו.

אדם אחר התלונן כי כרטיס האשראי שלו נעלם, ובוצעה בו 'חגיגה' של קניות, בעיקר של סיגריות, ממתקים ושתייה
חריפה. חקירה מהירה הובילה אל תושב העיר, כבן 48. תחילה הכחיש החשוד כל קשר למקרה, אבל עד מהרה הבין שבידי החוקרים מצוי מידע שיכול להפליל אותו, ולכן הודה במעשים וסיפר כי כשחזר בשבת מבית הכנסת מצא את הכרטיס ומשם יצא למסע הקניות שלו.

בחיפוש שנערך בביתו נתפס חלק מהרכוש ואף ראיות אחרות שקושרות אותו לאירוע התפרצות לבית כנסת. החשוד נכלא להמשך חקירה.