משרד הספורט לא העביר השנה את התקציב המובטח למרכז קנדה במטולה, וזאת למרות הסכם שקיים בין שני הגורמים לסבסוד חלק משעות הקרח. במרכז קנדה נאלצו להשלים את הפרשי הסכומים האמורים להיות מסובסדים על ידי המדינה, כדי לא להפסיק את הפעילות לספורטאים מכל רחבי הארץ המתאמנים במקום.

מדובר בסכום כולל של מיליון שקל, והדבר מעמיד בסכנה את המשך הפעילות הספורטיבית הענפה המתבצעת במקום בתחומי ההוקי קרח וההחלקה האמנותית.

בתחילת השנה העביר משרד הספורט הנחיה ברורה למרכז קנדה לגבי גובה הסבסוד עבור שעות קרח, ואת יתרת הסכום נדרש המרכז לגבות ממועדוני ההחלקה, תוך הבטחה כי התקציב הממשלתי יועבר במועדו. אולם הכסף לא הועבר, והמשמעות מבחינת מרכז קנדה היא השבתת פעילות של 500 ספורטאים בענפי הקרח השונים המגיעים מכל רחבי הארץ.

במרכז קנדה מציינים כי המקום טיפח לאורך השנים מחליקים מצטיינים שייצגו את מדינת ישראל ברחבי העולם. המרכז משמש גם כמגרש האימונים של נבחרת ישראל בהוקי קרח, ומתוכננת פתיחתו של ענף ספורט נוסף, הקרלינג, שבו אמורים להשתלב גם ספורטאים נכי צה"ל.

"מרכז קנדה אינו יכול להמשיך ולסבסד את שעות הקרח במקום מדינת ישראל", אומר חגי רוזנבאום, מנכ"ל מרכז
קנדה, "אם המדינה מכירה בענפים הללו ומעוניינת שיתקיימו, היא צריכה להשקיע בהם, וזה אומר לאפשר אימונים בעלויות סבירות.

"במשך כל השנה המשיך מרכז קנדה להחזיק את מגרש הקרח האולימפי שעלות אחזקתו יקרה מאוד, ואפשר שעות שימוש בקרח לאימונים ולתחרויות ברמה בינלאומית על אף הקשיים התקציביים ותקציב הסבסוד שלא הגיע. הגענו למצב שבו אין אנו יכולים להרשות לעצמנו להמשיך ולממן את הספורט במקום מדינת ישראל".

משרד הספורט לא הגיב עד לפרסום הכתבה.