צילום: AFP נציגי אתרא קדישא עצרו את עבודות בניית תשתית הכביש של רחוב הירדן בטבריה בטענה לגילוי קברים במקום. בהחלטה משותפת עם חברת הבנייה סוכם כי קטע הדרך יוכשר לכביש כוהנים.

כביש כוהנים נוסף יוכשר בחודשים הקרובים ברחוב הירדן שנמצא בסמוך לתחנת מרכזית אגד. כחלק מעבודות שיפוץ ושדרוג התשתיות בעיר התחתית, שמתנהלות בימים אלו באמצעות קבלני עפר ובנייה שנשכרו על ידי הרשות המקומית, שודרג ושופץ כביש שנסלל ברחוב הירדן וגובל עם מתחם תחנת האוטובוסים המרכזית של אגד.

אולם עבודתו טרם הושלמה, עקב התערבותם של נציגי אתרא קדישא בתהליכי הבנייה, שהחליטו כי יש הכרח לשנות את צביון הכביש לדרך כוהנים, בשל גילוי קברים.

עבודת הבנייה תכלול מאמץ גדול יותר של עבודה, וגם עלות כספית גבוהה יותר. על פי התכנון בשטח, עובדי הבנייה יצקו שכבת בטון רחבה ועמוקה בין הקברים העתיקים שנחשפו לבין כביש האספלט. יתרה מכך, דורשים נציגי הארגון שצינורות הביוב שנמצאים מעל לקברים יצופו בביטון על מנת לא לפגוע בקדושתם של הקברים.

עלותו הכספית של כביש הכוהנים נאמדת בהיקף של כמה מיליוני שקלים שיגיעו בגיוס תקציב ממשרד הממשלה. "תפקידנו הוא לשמור על קדשות הקברים", אמר נציג החברה, "בייחוד שמדובר בבניית תשתיות וכבישים שעלולות לפגוע בקדושת המקום".

תגובת עיריית טבריה: "משרדי הממשלה הם המתקצבים את העבודות הנעשות להכשרת כביש הכוהנים ברחוב הירדן".

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות טבריה'