צילום: הרצל יוסף פורום רבני הצפון יוצא במבצע מיוחד שיפעל במטרה לצמצם את הקטל בכבישים: כל מי שיחתום על אמנה בה הוא מבטיח לנהוג על פי כללי הזהירות, יזכה לברכה של פרנסה ובריאות מהרב רבי דוד אבוחצירא.

פורום רבני הצפון, בראשות הרב הראשי לטבריה דוד פרץ, ובשיתוף מנהל מחלקת הכשרות במועצה הדתית הרב רפאל כהן, שוקדים על תוכנית עבודה לצמצום הקטל בדרכים. כצעד ראשון בתהליך, הם בונים אמנת זהירות בדרכים שמופנית לציבור הנהגים במדינת ישראל בכלל, ובצפון הארץ בפרט.

הנהגים שיחתמו על האמנה יתחייבו לשמור על כללי הזהירות בנסיעה, ובתמורה יזכו הפרס לברכה לשפע הצלחה ובריאות מהרב המקובל רבי דוד אבוחצריא, כאמור.

המבצע החדש שנערך ביוזמה של פורום רבני הצפון צפוי לקלוט אלפי נהגים ונהגות מהציבור החרדי והחילוני לנהוג בזהירות ועל פי הכללים. תוכנית העבודה שתצא לפועל בזמן הקרוב, תאפשר לכל נהגי ישראל לחתום על אמנת זהירות באמצעות ידנית או באופן אלקטרוני באתר אינטרנט. פורום רבני הצפון יהיה אחראי לרכז את שמות הנהגים ואת מבוקשם מהרב אחת לחודש, ולהעביר את הבקשות בכתב או בעל פה אל הרב רבי דוד אבוחצירא.

הרב רפאל כהן מציין כי מלבד הברכה מהרב אבוחצירא, פורום הרבנים ידאג שבכל שיעור לימוד תורה הם יברכו את
אותם נהגים שהצטרפו לאמנה. "אני רוצה להאמין שיחד נוכל לפעול במטרה להעיר את תשומת ליבם של הנהגים, ובכך להפחית בעזרת השם את מספר התאונות", סיכם הרב כהן.