צילום: מלך גרסטל מי אמר שאין איפה ואיפה בין כלל תושבי צפת? תמונות שהגיעו ל-mynet ממחישות כיצד עובדי העירייה אינם מקיימים את חוקי העזר העירוניים שחלים על כל תושב אחר בעיר, ומרשים לעצמם לחנות היכן שהם רק רוצים.

בצפת יש מצוקת חנייה בייחוד באזור מרכז העיר והעיר העתיקה. גם מקומות החנייה בתשלום אינם רבים, והתושבים שיש להם עניינים במרכז העיר צריכים לעיתים לחנות הרחק ממחוז חפצם וללכת ברגל כברת דרך.

אבל עובדי העירייה לא סובלים בהכרח מהמצוקה הזו, להם יש סידורי חנייה שאין לאזרח מן השורה. כך למשל נראה רכב של פקחי העירייה, סיטרואן ברלינגו שעליו הכיתוב מוקד 106, חונה ברחוב הפלמ"ח בחנייה כפולה. לדברי מלך גרסטל, הצלם שצילם את התמונה הזו, הוא המתין במקום 20 דקות עד שחזרו פקחי העירייה אל רכבם.

התמונה השנייה צולמה אף היא על ידי גרסטל בסמוך לבית העירייה. שם ישנו מפרץ חנייה ובו סימונים על האספלט של
שלושה מקומות חנייה לנכים. פרט לכך היה במקום גם תמרור שמציין כי אלה הם מקומות חנייה המיועדים לנכים. השלט הזה הוסר לפני כחודשיים. מאז עובדי העירייה חונים במקום באין מפריע במשך כל שעות העבודה. אחד מתושבי צפת שראה את התמונות, שאל בציניות: "מי אמור לתקוע להם דוח, הפקחים שחונים בחנייה כפולה?".

תגובת עיריית צפת: "עיריית צפת בחרה מיוזמתה לסמן את רכבי השטח בכתוביות מוקד 106 כחלק ממערך שיפור איכות השירות לתושב. עובדיי העירייה כפופים לחוקיי התעבורה כמו כל נהג אחר ואף צריכים לשמש דוגמה. כמו כן כחלק מעבודות השטח השוטפות נאלצים רכבי העבודה לעצור לצורך ביצוע עבודות כמו רכבי חברת חשמל, בזק, צה"ל וכו'. אנו נבדוק כל תלונה ונחקור את נסיבות האירוע.

"בעניין חניית הנכים. הבעיה המרכזית היא במרכז העיר, שם הנושא עדיין לא הוסדר במלואו. בכוונת העירייה לטפל בנושא בזמן הקרוב ולהציב שלטים בכל מקום שמיועד לחניית נכים".

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות קרית שמונה'