צילום: יוגב עמרני המסך יעלה מחדש? יוזמה של כמה צעירים מקרית שמונה שהרגישו משועממים והחליטו להפיץ עצומה באינטרנט זכתה להיענות מפתיעה. הם פרסמו מודעה באתר האינטרנט "עצומה" בה מחו על כך שבתי הקולנוע בקרית שמונה נסגרו, ואין לצעירים מה לעשות בערבים. העצומה הזאת הגיעה עד לח"כ דני דנון שפנה לשרת התרבות והספורט בדרישה לחדש את פעילותם.

כמה מאות גולשים, מרביתם מקרית שמונה, חתמו על העצומה הקוראת לפתוח מחדש את בתי הקולנוע העירוניים וחלקם הוסיפו הערות משלהם. "העיר יבשה בין כה וכל המועדונים מלאים בערסים.. יצירת בילוי נוסף ללא ספק יפחית בצורה זו או אחרת את השעמום של הנוער", כתב ט'.

"ניראה לכם הגינוי שהקולנוע הכי קרוב זה בקריית ביאליק?!!" הוסיף א'.

תגבורת חיצונית הגיעה מתושב אשדוד שכתב: "ככל שיהיו יותר מקומות בילוי בעיר כך מוקד המשיכה שלה יגדל. במיוחד לצעירים וזוגות שירצו לבוא להתגורר בעיר, או סתם לבקר בה כחלק ממסלולם בגליל העליון".

הסיפור התגלגל גם לידיעתו של חבר הכנסת דני דנון מהליכוד, כאמור. הוא החליט להרים את הכפפה וכתב מכתב לשרת התרבות והספורט, לימור לבנת, בו ביקש את התערבותה בנושא: בכל אזור הצפון", כתב ח"כ דנון, "נותרו התושבים עם שני בתי קולנוע הפועלים אחת לשבוע: סינמטק ראש פינה, הנמצא במרחק של 30 ק"מ מקרית שמונה; ובית גבריאל, הסמוך לצמח שעל חופה הדרומי של הכנרת. כמי שאמונה על הבאת בשורת האומנות והתרבות לרחבי ישראל, וביתר שאת לתושבי הפריפריה הסובלים לעיתים מריחוק מאירועי התרבות המרכזיים, אבקשך לפעול להקמתו מחדש של בית קולנוע בקרית שמונה, שיפיץ בשורה תרבותית לכל תושבי הצפון.

"עלינו, כנבחרי ציבור, לדאוג לצמצום הפער שבין הפריפריה למרכז הארץ, ובין היתר לפעול לשנות את המציאות שבה
רק בתל אביב עצמה יש כעשרה בתי קולנוע אך בכל אצבע הגליל אין ולו בית קולנוע אחד. אשמח שנשתף פעולה וביחד נמצא את אמצעי המימון להקמת בית קולנוע לתושבי קריית שמונה".

בעירייה מבינים ללבם של הצעירים, אך מבהירים כי הבעיה היא לא העדר רצון, אלא העדר ביקוש. הניסיונות להפעיל בית קולנוע בעיר לא זכו להיענות. ראש העירייה, ניסים מלכה, הגיב ואמר כי לאחר שנסגר הקולנוע בקניון נחמיה בשל חוסר כדאיות כלכלית, ניסתה העירייה להפעיל באמצעות המתנ"ס קולנוע באולם התרבות, אולם הוא זכה להיענות דלילה ביותר. "אשמח להיפגש עם יוזמי העצומה, כדי לנסות למצוא פיתרון", אמר מלכה.

תגובת משרד התרבות והספורט: "משרד התרבות תומך בפעילויות תרבות שונות בניהם קולנוע, אך אינו מקים בתי קולנוע או כל מבנה תרבות אחר באף רשות מקומית".