צילום: יורם כהן ילדים הלומדים בבית הספר 'כינר' בטבריה לא הגיעו לבית הספר ביום שישי שעבר, מפני שהוריהם זעמו על כך שבית הספר בחר להקדיש שעתיים משעות הלימוד של ילדיהם לטובת שיווק חוגים של המתנ"סים הקהילתיים בעיר.

לטענת ההורים, מנהל בית הספר, שמעון וקרט, ועיריית טבריה הודיעו להם בשבוע שעבר שבכוונתם להקצות שעתיים משעות הלימוד ביום שישי, ליריד חוגים למטרות שיווק ופרסום של שלל פעילויות שמציעים המתנ"סים קהילתיים, כמו ג'אז, היפ הופ ועוד.

הורי התלמידים שהתבשרו על כך רק ביום שלפני קיום יריד החוגים, החליטו בצעד מחאה כנגד החלטת בית הספר, לשבת עם ילדיהם בבית ולא לשלוח אותם ללימודים, כאמור.

אחת האימהות אף ניסחה מכתב חריף למערכת החינוך בעיר, ובו ציינה כי היא אינה מוכנה שבתה תפסיד לימודים עקב שיווק החוגים. "מדוע הבת שלי צריכה להגיע לבית הספר ולשמוע על חוגים עירוניים, הרי זה פורסם כבר בכל מקום אפשרי?", כתבה האם, "לא מדובר ביום זיכרון לראש הממשלה שנרצח ולא ביום מודעות למלחמה בסרטן, אלא בניצול של שעות לימוד עבור אינטרסים פרטיים".

עובד במחלקת החינוך בעירייה טוען כי הנושא סוכם עם הנהלת בית הספר, מתוך כוונה להביא למודעות של כל ילדי בית הספר את מגוון החוגים בקהילה. "ישנם המון הורים שטוענים שילדיהם משועממים בשעות שלאחר בית הספר", הסביר, "הפעם הגענו עם שלל החוגים עד לבית ספרם כדי לא לבזבז להורים זמן יקר, אבל גם זה לא מספיק להם. אני מציע לכל אותם הורים שיתחילו להתעסק בעיקר ובטובת ילדיהם".
מנהל בית הספר, שמעון וקרט, סירב להגיב.

תגובת משרד החינוך: "תלמידי בית הספר כינר הגיעו ללימודים ביום שישי האחרון, פרט למספר מצומצם של תשעה ילדים בלבד שלא הגיעו. יריד הצגת החוגים הוא יוזמה של האגף לחינוך בעיריית טבריה, והוא נערך בכל בתי הספר בעיר, לבקשת אגף החינוך העירוני. היריד נערך ביום שישי ה-19.11.2010 משעה 10:30 עד 11:10 בדיוק. תלמידי בית הספר צפו בתצוגה שהייתה חינוכית באופייה. יום לפני האירוע ניסתה קבוצה מצומצמת של הורים לשבש את האירוע, אך ללא הצלחה. יש להצטער על כך שמספר מצומצם של הורים מנסים לשבש פעילות חינוכית ממניעים זרים".

תגובת העירייה: "עיריית טבריה מתחייבת לתת לכל תלמיד במערכת החינוך העירונית, את האפשרות להביא לידי ביטוי את יכולותיו וכישוריו המיוחדים והאישיים. העירייה רואה את החינוך ברצף של זמן, כאשר החינוך הבלתי פורמאלי הוא חלק בלתי נפרד מהחינוך הפורמאלי".

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות טבריה'