מנהל אגף הפיקוח ורשות החנייה בעיריית צפת, ישראל כריאף, חשוד בתקיפת מלך גרסטל, צלם חובב שנוהג לצלם מפגעים בצפת ולהעלות אותם לדף הפייסבוק שלו. גרסטל הגיש תלונה במשטרה.

מלך גרסטל הוא בחור חרדי מצפת שאימץ את תחביב הצילום. הוא נהג לצלם אירועים שהעירייה יזמה והעירייה גם השתמשה בצילומים שלו כחלק מהפצת המידע על פעילותה. אבל בתקופה האחרונה החל גרסטל גם לצלם מפגעים בעיר ומחדלים של העירייה. כך למשל הוא צילם רכב של אגף הפיקוח חונה בחנייה כפולה. הוא צילם ספסלים שבורים. מתקני משחקים לא בטיחותיים. מכוניות של בכירי העירייה חונות בחניית נכים, ועוד.

גרסטל פתח דף בפייסבוק ובו פרסם את התמונות, וזכה לתגובות מתושבי העיר שצפו בתמונות. ברשת החברתית של גרסטל חברים כמה מאות תושבים, ובעירייה החלו להילחץ מכך שכל מפגע או מחדל עולה מיד לרשת. מי שנלחץ יותר מכולם היה ישראל כריאף, מנהל אגף הפיקוח העירוני ורשות החנייה.

אחרי שגרסטל חשף כמה פעמים שפקחי העיר לא מקפידים על החוק, שאותו הם אמורים לאכוף, החליט ללמד את גרסטל לקח. ביום שישי שעבר בשעות הבוקר ישב גרסטל בחנות של חבר שלו ושתה קפה. כריאף נכנס לחנות, ועל מה שהתרחש מספר גרסטל: "כריאף אמר לי: 'לך, בכל מקום שתראה אותי, אתה תעבור למדרכה השנייה'. עניתי לו: 'מי אתה שתקבע לי?' רציתי להוציא את הפלאפון שלי, ואז הוא אמר לי, 'אתה רוצה להקליט אותי', והוריד לי כאפה. נפלו לי המשקפיים וחשתי כאבים עזים בראש. יצאתי מהחנות וניגשתי למשטרה.

"כשפניתי לשוטר שהיה שם, וביקשתי להגיש תלונה, הגיע גם כריאף, ואמר שהוא רוצה להגיש תלונה נגדי על הטרדה. השוטר ניסה לשדל אותי שנעשה סולחה. אמרתי לו שאני לא מוכן, ושאני ארד לבית החולים ואחר כך אחזור להגיש תלונה. הייתי בבית החולים. אמרו לי שזה מכה יבשה, ושאני זקוק לשלושה ימי מנוחה.

"התקשרתי למפקד התחנה, סגן ניצב גדי רון, ודיווחתי לו על מה שקרה. הוא נתן הוראה שייקחו ממני עדות. חזרתי
למשטרה והגשתי תלונה מסודרת על כל מה שאירע. אני שוקל גם להגיש תביעת נזיקין נגד כריאף".

תגובת ישראל כריאף: "יש ראש העיר ויש דובר, שהם יגיבו".

תגובת עיריית צפת: "הבחור מלך גרסטל מוכר היטב לעיריית צפת כפרובוקאטור ומעורר מהומות ואין זו פעם ראשונה שהוא נוהג באלימות מילולית מול עובדיי הרשות.לפני מספר ימים אף הורחק ממתקן הספורט העירוני לאחר שהתפרץ בקללות וצעקות על שופטיי הכדור סל בליגה למקומות עבודה.בכל מקרה אנו נבדוק את טענתו ונפעל בהתאם".

תגובת המשטרה: "הוגשה תלונה בנושא על ידי מלך גרסטל, והנושא נמצא בחקירה".