צילום: אביהו שפירא שטרת קרית שמונה הוציאה צו סגירה למועדון 'הלוקו-ביט' הסמוך לקרית שמונה למשך 30 יום, בטענה שבעל המועדון לא דיווח על קטטה שאירעה במקום. בעל המועדון מצידו טוען שלא התרחשה קטטה אצלו במועדון.

מועדון הלוקו-ביט הוא מועדון ריקודים הנמצא בסמוך לקרית שמונה בדרך לכיוון קיבוץ הגושרים. מזה שנה וחצי הוא מופעל על ידי תושב קרית שמונה בשם סילווה זוויגי. ביום חמישי האחרון התקיימה מסיבת ריקודים במועדון. לאחר אותה מסיבה החליטה המשטרה להוציא צו סגירה למועדון.

מפקד משטרת קרית שמונה, סנ"צ מיכאל שפשק, אומר כי במקום פרצה קטטה ולכן התקבלה ההחלטה לסגור את המקום למשך 30 יום. "הגיע אלינו מידע על כך שתוך כדי המסיבה אירעה קטטה במועדון", אומר סנ"צ שפשק, "כמה חיילים יצאו מהמועדון עם חולצות קרועות. למרות זאת בעל המועדון לא דיווח על האירוע למשטרה ואנו רואים זאת בחומרה. ביקשנו ממנו את המחשב עם קבצי ההקלטה, והוא התמהמה והביא אותו רק לאחר שהוצאנו לו צו".

בעל המועדון, סילווה זוויגי, החליט לפנות לבית המשפט כדי לבקש את הסרת צו הסגירה. עורכת הדין גליל שפיגל, המייצגת
את זוויגי, אמרה בתגובה כי "טענות המשטרה מנותקות מהמציאות. המשטרה טיפסה על עץ גבוה ולא יודעת כיצד לרדת ממנו. לא הייתה שום קטטה במועדון. הייתה קבוצת חיילים שהגיעו עם חולצות סוף מסלול עם שרוולים גזורים. מישהו ראה אותם ביציאה מהמועדון ודיווח על כך למשטרה, ומזה התחיל כל הסיפור.

"בתוך המועדון היו 10 מאבטחים, ובחוץ שני שוטרים בשכר. אם הייתה פורצת קטטה כלשהי, השוטרים היו נכנסים פנימה ומתערבים. אבל מכיוון שלא היה שום אירוע, לא הייתה להם סיבה להיכנס. הגיע הזמן לשים סוף להתעמרות של המשטרה בבעלי המועדונים. כל דרישה לא מידתית של המשטרה, וכל טענה כלפי בעל המועדון תובא בידי בית המשפט".