צילום: יורם כהן מועדונית היום בבית הספר 'תחכמוני' בטבריה לא עונה על דרישותיהם של הורי הילדים, שמשלמים 1,500 שקל לשנה עבור תוספת של שעות לימוד בכל יום. לטענתם, במקום ללמוד ילדיהם צופים בטלוויזיה ו'מורחים' את הזמן לחינם.

בית הספר היסודי תחכמוני מפעיל זה שנים רבות מועדונית יום לשעות אחר הצהרים, במטרה לספק לילדים שהוריהם עובדים עד שעות מאוחרות מסגרת חינוכית תומכת בחסות בית הספר. המועדונית מופעלת באמצעות גורם חיצוני שתפקידו לאסוף את הילדים בתום יום הלימודים ולקיים עבורם מסגרת לימודית-חינוכית למשך שעתיים וחצי.

הורי הילדים התלוננו כבר פעמים רבות בפני הצוות החינוכי בבית הספר על חוסר המעש של ילדיהם במועדונית וכעת הם דורשים למצוא פתרון מהיר עבור ילדיהם. "זה לא הגינוי שבית הספר נותן גיבוי לגורם חיצוני שלא עושה כלום עם התלמידים, מלבד צפייה בטלוויזיה או צביעה בחוברות", קובל השבוע אב לשני ילדים בבית הספר.

על פי ההסכם, כל הורה לילד בכיתה א' או ב' שמעוניין לרשום את ילדיו למועדונית, מחויב לשלם סכום של 1,500 שקל בתשלום שנתי עבור שתי שעות חינוך נוספות אחר הצהריים בכל יום, וזאת בנוסף לשכר הלימוד השנתי אותו מחויב כל הורה לשלם. אלא שלדברי ההורים הפעילות שמתקיימת במועדונית לא ראויה כלל לתואר פעילות חינוכית.

"הנושא ידוע כבר תקופה ארוכה לצוות בית הספר ולמערכת החינוך בעיר", מוסיף האב המתוסכל, "אני לא מבין מדוע לא מוצאים פתרון בנושא. גם כשרצינו לקבל את כספנו בחזרה לא הסכימו לנו".

גורם בבית הספר סיפר השבוע: "אנו מודעים לבעיה שעוברת ב'ירושה' כבר שנים רבות, עוד מתקופת ההנהלה הישנה.
בשבועות הקרובים ניפגש עם ההורים על מנת למצוא פתרון הולם שיענה לצרכיהם".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המועדונית המדוברת נמצאת באחריות הרשות המקומית".

מעיריית טבריה נמסר בתגובה: "רק לאחרונה נודעה הבעיה לגורמים הרלוונטיים בעיריית טבריה, אשר מאז שוקדים על מציאת פתרון לסוגיה".