בישיבת אמי"ת צפת מכינים את הנערים לעולם המעשי. במסגרת קורס "הכנה לחיים" שעוברים תלמידי כיתה י"ב בישיבת אמי"ת בצפת עברו התלמידים קורס ניהול תקציב שבסיומו יצאו לקורס צלילה בן שבוע ימים באילת במטרה ללמוד כיצד להתגבר על קשיים.

במסגרת קורסים וסדנאות, רוכשים התלמידים כלים להתמודדות עם החיים הממתינים להם מעברה השני של תעודת הבגרות. כחלק מההכנה לחיים, עברו התלמידים במשך חודשיים קורס ניהול תקציב. התלמידים נשארו מעבר לשעות הלימודים ולמדו מהו תקציב וכיצד מנהלים אותו. במהלך הקורס נפגשו התלמידים עם מנהל סניף בנק הפועלים ועם סוכני ביטוח אשר הסבירו להם על ניהול נכון של תקציב ועל ייעול הוצאות.

במשך הקורס הפנימו התלמידים את משמעותו השלילית של ה-"אוברדרפט" וההבנה כי המינוס גורר בעקבותיו ריבית, בחינת "עבירה גוררת עבירה".

מתניה כהן, תלמיד הישיבה: "הקורס סייע לנו להבין ממה להיזהר ומה לעשות במצבים לא פשוטים מבחינה כלכלית. המסר החשוב ביותר הוא שהכלכלה וניהול התקציב הם דבר נלמד ולא גזירה משמיים. יש לאדם מה לעשות כדי להתנהל נכון יותר במציאות".

כחלק מהקורס התארגנו התלמידים לנסיעה לקורס צלילה באילת. באמצעות חוויה זו הם למדו ליטול אחריות ולהתגבר על קשיים ומשברים. התלמידים התרגשו מאוד לפני הנסיעה. ההורים אמנם ליוו אותם עד העלייה על האוטובוס במוצאי שבת, אבל התלמידים הם שלקחו אחריות על ארגון הטיול. היו תלמידים שהיו אחראים על האוכל, אחרים על התפילות ועל לימוד יומי קבוע.

את הפרויקט ארגן צ'רלי שריקי, יו"ר עמותת ידיד, הפועלת להגברת הסולידריות החברתית בישראל. העמותה גם מימנה גם
את הנסיעה לאילת. שריקי יצר במהלך הקורס קשר הדוק עם התלמידים שנפגשו גם מעבר לשעות הלימודים להתנדבות בעיר ואפילו למשחק כדורסל אחת לשבוע.

"הישיבה רואה בכל תלמיד בן", אומר הרב יורם רוזנבאום, ראש ישיבת אמי"ת צפת. "לא פחות מתעודת הבגרות האקדמאית, חשובה לנו בישיבת אמי"ת צפת תעודת הבגרות לחיים אותה רוכש כל תלמיד. אנו במשפחת אמי"ת צפת מלווים את התלמידים עד ליציאתם לחיים, ואף לאחר מכן".