צילום: אביהו שפירא ראש מועצת יבנאל רוני כהן וח"כ ציון פיניאן נפגשו השבוע עם ראשי משרד התחבורה במטרה לתקן את הליקויים בכביש 767 המחבר בין יבנאל לבין כפר תבור. במקביל, תושבי האזור הקימו עצומה הקוראת למשרד האוצר לשדרג את הכביש בהקדם לפני שתתרחש תאונת דרכים קטלנים.

כידוע, כביש 767 העובר בין כפר תבור ליבנאל הינו כביש צר, מסוכן עם סיבובים רבים, ללא שוליים וללא שדה ראייה. בשנים האחרונות אירעו תאונות דרכים רבות באזור, חלקן קטלניות שגבו חיי אדם. המקומות הרגישים ביותר לאורך הנתיב הם הכניסות ליישובים שדמות דבורה ושרונה, שם המצב מסוכן במיוחד, היות שאין מסלולי פנייה לנהגים. הנהגים שמעוניינים להיכנס ליישובים אלה נאלצים להאט את רכבם על הנתיב עצמו ובכך מסכנים את עצמם ואת הרכבים שמגיעים מאחוריהם.

מסתבר כי הסכנות באזור ידועות שכן קיימות כבר מספר תוכניות לבניית מעגלי תנועה בצומת הכניסה ליישובים, שאינן מגיעות לשלבי הביצוע.

סכנות החיים הללו גרמו לראש מועצת יבנאל, רוני כהן, לגייס את ח"כ ציון פיניאן, מתגורר בטבריה, כדי שזה יסייע לו בנושא. לאחרונה נפגשו השניים עם צמרת משרד התחבורה והציגו בפניהם את הבעיה המטרידה ונענו שהנושא מוכר ונמצא בבדיקה.

כמו כן, בימים אלה רצה ברשת הפייסבוק עצומה שיזמו תושבי האזור הקוראת לראשי משרד התחבורה, וראשי הרשויות
שתושביהם משתמשים בכביש זה לפעול לשיפור הכביש בהקדם האפשרי. עד כה חתמו 1,000 בני אדם על העצומה.

יו"ר מועצת יבנאל, רוני כהן: "אנו רוצים לבנות מעגלי תנועה כדי לווסת את התנועה. שלושה מעגלי תנועה בסדר גודל של שישה מיליון שקל שיגיעו מתקציב משרד התחבורה. מאז שאני נולדתי נהרגו הרבה אנשים על הכביש. לפני כשנה וחצי נפצע מישהו באורח אנוש. הבעיה היא שבגלל שבעשר השנים האחרונות לא נהרג אף אדם, הכביש לא נמצא בראש סדר העדיפות של משרד התחבורה, וטרם הוכרז ככביש אדום".

תגובת משרד התחבורה: "למשרד התחבורה טרם הוגשה בקשה לשדרוג כביש 767. לכשתגיע אנו נטפל בעניין בהתאם".