צילום: index open קרוב ל-30 שנה שימש בועז גבאי, תושב טבריה בן 49 במכלול תפקידים שונים במוסד לביטוח לאומי. בימים אלה ניתן לפרסם את דבר העובדה כי גבאי הורשע בבית הדין המשמעתי בביצוע הטרדה מינית של גברת שהגיעה להסדיר תשלום חוב. בעקבות כך פוטר וסולק גבאי ממקום עבודתו מבלי לקבל הזדמנות חוזרת.

גבאי הורשע על פי הודאתו באישומים המיוחסים לו במסגרת עסקת טיעון. גם בית הדין ראה את הודאתו, קבלת אחריותו על מעשיו והחיסכון בזמן שיפוטי יקר כסיבות להקל עימו בעונש במידת מה.

יחד עם זאת, העונש שנפסק על גבאי הוא לא קל בכלל. מלבד נזיפה חמורה מצידם של שופטי בית הדין פוטר גבאי לאלתר מהמוסד לביטוח לאומי, ונפסל לצמיתות מלמלא כל תפקיד במוסד לביטוח לאומי.

כמו כן הוא נענש כספית בהפקעת שווי של משכורת אחת כפי שהשתכר בתפקידו האחרון וכן התחייב כי הוא לא יבקש לשוב לכל תפקיד שהוא בשירות המדינה עד לתום התקופה בה הוא היה אמור לצאת לפנסיה בגיל 67.

הרקע לסילוקו של גבאי משירות המדינה כאמור הוא אירוע שהתרחש לפני כשלוש שנים במשרדי הביטוח הלאומי בטבריה, שם הוא שימש כמרכז מחלקת הגבייה בסניף.

באחד מהימים, הגיעה למשרדו של גבאי בת זוגו של מבוטח של המוסד כדי להסדיר את תשלום החוב שלו. "במהלכו של אותו המפגש, החמיא גבאי ליופייה ולחוכמתה, ושאל אותה גם שאלות אודות דרכיה וחייה האינטימיים, ואף הזמינה לאכול עימו ארוחת צהריים, הזמנה שסורבה".

הגברת ההמומה שהחלה לחוש כי היא נקלעה למצב בו היא לא חפצה, ביקשה לעזוב את החדר, אבל לא לפני שגבאי הותיר
בידה מספר טלפון כדי שתוכל ליצור עימו קשר. "ועת ביקשה היא לצאת ממשרדו, ביקש גבאי כי תנשקו. הגברת סירבה, וגבאי נישקה על לחיה, הניח ידו על מותנה, נגע בבטנה ואמר לה כי 'יש לה בטן שטוחה'", המשיכו השופטים לתאר את הסיטואציה הקשה אליה נקלעה הגברת.

למחרת היום, כשהיא עדיין מתאוששת מאירועי היום הקודם, "זכתה" הגברת שהוטרדה לשיחת טלפון מגבאי, בה הוא בישר לה כי הוא מצא לה עבודה כפקידת קבלה במלון עדן בעיר.

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות טבריה' וב'ידיעות קרית שמונה'