צילום: רז פיירמן כ-50 חניכים מפרויקט מועדוני 'דאורייתא' על שם ג'ק גינדי הפועל מטעם המרכז הישראלי של ה-OU, הגיעו בסוף השבוע שעבר ליום חוויתי במיוחד במשרדי מזרחי-טפחות ברמת גן. החניכים מקרית שמונה יחד עם עוד סניפים מהצפון והמרכז זכו לסיור בחדר העסקאות של הבנק, שם קיבלו הסבר כיצד מתנהל יום מסחר, והשתתפו בסדנה להתנהלות כלכלית נבונה. את היום המעניין סיימו החניכים במפגש עם מנכ"ל מזרחי-טפחות, אלי יונס.

פרויקט דאורייתא מפעיל רשת של מועדוני נוער בפריפריות גיאוגרפיות וחברתיות הפועלים כמועדוני משחק ולימוד המספקים בית חם, תומך ומכוון. המועדונים אשר פועלים בשעות הערב והלילה מעניקים אוזן קשבת, פינה חמה ומקנים תרבות פנאי איכותית וערכית כתחליף לתרבות הרחוב.

הצעירים שיתפו את מנכ"ל הבנק, אלי יונס, בסיפורים על פעילותם במועדון דאורייתא ועל עיסוקם הכלכלי. אחד החניכים סיפר כי מידי יום הוא עובד מ-07:00 בבוקר עד שעות הערב המאוחרות על מנת להביא כסף לאמו, ובמקביל החל ללמוד לבגרויות יחד עם המדריך שלו במועדון. הוא ציין כי הפרויקט תמך בו רבות וכי הביקור בבנק הניע אותו לחשוב ברצינות רבה יותר על חיסכון.

אבי ברמן, מנכ"ל המרכז הישראלי של ה-OU אשר מפעיל את הפרויקט, מדגיש כי "מדריכי וצוות דאורייתא מאמינים בכוחו
של הנוער ונותנים לו מקום. רק האמונה בכוח הייחודי שטמון בבני נוער מאפשר להוביל אותם לדרך המלך".

חיים פלזנר, מנהל הפרויקט, אומר כי המפגש בבנק נועד לתת לצעירים כלים בתחום הכלכלי. "לרגל חג החנוכה, החלטנו בשיתוף עם בנק מזרחי טפחות לתת דמי חנוכה ייחודיים לחניכי הפרויקט דרך סדנאות והדרכה בנושא כלכלה נבונה", הסביר השבוע פלזנר. "הזרז לפעילות היה מציאות בה רבים מבני הנוער עובדים, אך אינם מודעים לחשיבות החיסכון או ניהול נכון של כספם. במפגש, הם שמעו על נושאים אלו ואף קיבלו טיפים והמלצות ייחודיות לצרכיהם".