צילום: index open מערכת החינוך בגליל תחתון קיבלה השבוע אישור לפתיחת חמישה גני ילדים לפעוטות בגיל הרך ועד גיל שש. ההחלטה התקבלה במסגרת ביקור עבודה של סמנכ"ל משרד החינוך במועצת גליל התחתון. במקביל, נמשכת בנייתן של 14 כיתות לימוד חדשות בבית הספר כדורי.

מנכ"ל משרד החינוך ומינהל הפיתוח במחוז צפון, יגאל צרפתי, ביקר השבוע במועצת גליל התחתון. במסגרת הביקור קיים צרפתי פגישת עבודה עם יו"ר המועצה, מוטי דותן, ובה בישר צרפתי כי משרד החינוך ישקוד יחד עם המועצה על בניית גני ילדים חדשים ביישובים באזור, בהם שדמות דבורה, לביא ואחרים.

בימים אלו מתבצע בינוי חדש גם בתיכון כדורי. לבית הספר יתווספו שיוסיף עוד 14 כיתות לימוד חדשות. פרויקט זה, שצפוי להסתיים בראשון בספטמבר 2011, יאפשר את החזרת תלמידי כיתות ז' למתחם כפר הנוער כדורי ובכך לאפשר לבית הספר היסודי שימוש בכיתות שיתפנו.

בשיחה שהתקיימה בלשכתו של דותן עלו לדיון נושאי התשתיות הפיזיות במערכת החינוך במועצה, ובעיקר הנושא של בניית גני ילדים חדשים. צרפתי הסכים עם טיעוני ראש המועצה באשר לנחיצות העניין והוסיף: "משרד החינוך חייב להתחיל בבינוי גני ילדים, בעיקר במושבים הוותיקים אשר ברובם הוכפלה האוכלוסייה בעקבות קליטה מאסיבית של משפחות חדשות וצעירות בהרחבות היישובים בגליל התחתון".

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מונה אוכלוסיית הגיל הרך בגליל התחתון 1,400 ילדים, המהווים 13 אחוז
מהאוכלוסייה הכללית. "השקעות משרד החינוך בגליל התחתון בתקופת כהונתו של צרפתי נאמדות ב-16 מיליון שקל", ציין דותן. "אני שמח שהוא מבין את הצרכים של הגליל התחתון ובשבועות הקרובים נתחיל בתהליך, על מנת להתחיל בבינוי גני הילדים כבר בשנים 2013-2012, יש חשיבות עליונה לשיתוף פעולה מלא מצד היישובים".

כאמור, תוכנית עבודת בינוי הגנים יצא לפעולה בחודשים הקרובים במטרה להקים חמישה גנים חדשים בתחומי המועצה.