צילום: אביהו שפירא סטודנטים ממכללת תל חי, פעילי 'מגמה ירוקה' יצאו לנטיעת עצים בשטח שהיה עלול להיהפך למגרש חנייה, כמחאה על העדר תחבורה ציבורית הולמת לתל חי.

מכללת תל חי בחנה פתרונות שונים למצוקת התחבורה והחנייה של הסטודנטים במכללה, ואחד מהם היה תוספת של חניות. תא הסטודנטים למען איכות הסביבה,"מגמה ירוקה", המשיק בימים אלה קמפיין לקידום תחבורה ציבורית אזורי, נקט באקטיביזם, ופעיליו לקחו את המעדר לידיים.

ביום חמישי שעבר הם יצאו לשטח ונטעו עצים, ובכך קראו למכללה להפסיק להתעלם מהבעיה בעזרת פתרונות קצרי טווח, ולפעול ביחד להשגת פתרון אזורי כולל, לשינוי מדיניות הממשלה ולהסדרת התחבורה הציבורית בכל האזור- לרווחת הסטודנטים והתושבים.

לדבריהם, בניית מגרש החנייה אמנם ירדה בינתיים מן הפרק, אך הם לא מתכוונים להפסיק את הקמפיין עד שהסטודנטים יוכלו ליהנות מתחבורה ציבורית נגישה ויעילה. פרט לנטיעות מתכננים פעילי 'מגמה ירוקה' לקיים כנס ב-4 בינואר בנושא התחבורה הציבורית. פעילי מגמה ירוקה ואגודת הסטודנטים מזמינים את תושבי האזור להשתתף בקריאה הציבורית לפתרון נגיש וזול על מנת שנוכל לממש את חופש התנועה.

רוני קרן, פעילה במגמה ירוקה בתל חי: "הנוטע עצים, דואג לשנים. נטענו עצים כי בעינינו פתרון לשנה שנתיים הוא לא
יעיל ורק מחמיר את הבעיה. בכוחות משותפים של הסטודנטים, המכללה ותושבי האזור נוכל להגיע לפתרון אמיתי, לתחבורה ציבורית זולה ויעילה- שהיא הזכות של כולנו".

תגובת מכללת תל חי: "הנהלת המכללה אינה מתכוונת, בשלב זה, להכשיר מגרש חניה נוסף על מגרשי החניה שכבר קיימים. אנחנו מכבדים ומוקירים את הפעילויות של מגמה ירוקה בתוך המכללה ומחוצה לה".