צילום: shutterstock אשר אסולין מנצרת עילית לא האמין למראה עיניו כשמצא לאחרונה ארנק מוטל בסמוך לבנק הפועלים בעיר, ובו סכום של 7,300 שקל במזומן. הוא לא חשב פעמיים ודאג לאתר את הבעלים, ואז התברר לו כי מדובר בכסף שנועד לתשלום עבור ניתוח.

חצוף: חייל גנב ארנק מנהגת שנתנה לו טרמפ

אסולין, שיצא בדיוק מקניות במחסני להב הסמוכים ועשה את דרכו הביתה, בדק אם יש בארנק תעודה מזהה ומצא, מלבד תעודת הזהות, גם פנקס קטן עם ספר טלפונים. הוא השווה את השמות לשם בתעודה והתקשר לאדם הראשון ששם משפחתו זהה.

"אמרתי שאני נותן לעצמי רבע שעה לנסות לאתר בעצמי את הבעלים, ואם לא אצליח - אגש עם הארנק לתחנת המשטרה", סיפר השבוע. מעבר לקו ענתה לו בחורה צעירה והוא שאל אותה אם היא מכירה את האיש. כשענתה שהיא בתו, ביקש ממנה את מספרו של אביה וטלפן להודיע לו שהארנק נמצא בידיו.באותה שעה ביקר הבעלים של הארנק בקופת החולים הסמוכה, שם חשב ששכח את הארנק. "הייתי אמור לעבור ניתוח בשעות הצהריים המוקדמות והוצאתי תשלום לרופא הפרטי שלקחתי ולהוצאות נוספות", שִחזר הבעלים של הארנק.

"הבאתי טפסים מהמרפאה ופניתי לכיוון החניה שמאחורי הבנק, כדי לעשות סידורים נוספים. נראה שאז נפל לי הארנק".

השניים נפגשו באמצע הדרך, כשאסולין מאיץ בבעל הארנק לבדוק שלא חסר לו כלום בארנק. האחרון שהיה נרגש הודה לו, לאחר שנוכח לדעת שכל הסכום ישנו וגם כל המסמכים והתעודות.

"נלחצתי מאוד", אמר בהתרגשות, "זה סכום גדול ובזמן הקצר שנותר לפני הניתוח, לא הייתי מסוגל לשוב ולהשיג אותו. מתח כזה, כשאתה בלחץ לפני ניתוח ובצום, זה ממש לא בריא".

אסולין התקשר לבעל הארנק גם למחרת כדי לשאול אותו איך הוא מרגיש אחרי הניתוח, וזכה עוד באותו יום לקבל לביתו זר פרחים גדול עם איגרת תודה.

"זה לא שעשיתי משהו מיוחד", אמר לנו אסולין, "כל אחד אמור להתנהג ככה. אני שמח שזה נמצא בזמן וכך הוא יכול היה לעבור את הניתוח בשקט".
משפחתו של בעל הארנק לא הפסיקו להודות למוצא הישר: "הלוואי שירבו עוד כמותו, הוא עשה מעשה ענק".