צילום: shutterstock קבוצה של בעלי כלבים בקרית שמונה, שיצאה כבר לפני כשנה ביוזמה להכשרת גינת כלבים בעיר, מתלוננת שבינתיים אין שום התקדמות למרות ההבטחות שקיבלה מהעירייה.

קרית שמונה: לאן ילכו כלבי הכלבייה העירונית?

"בעירייה ביקשו מאיתנו להקים קבוצת פייסבוק, כדי לראות כמה בעלי כלבים מעוניינים בגינה כזו ולבדוק היכן כדאי להקים אותה", מספרת אורטל מאיר, חברה בקבוצה.

"אחר כך הזמינו אותנו לסיור עם המשנה לראש העיר, אלי זפרני, ועם מנכ"ל העירייה, אשכול שוקרון. בסוף סוכם שתוקם גינת כלבים בסמוך לקניון נחמיה, כחלק מפארק שקיים שם. אמרו לנו גם שזה כבר מתוקצב, שהגינה הזו תהיה פיילוט, ואם זה יצליח יוקמו עוד גינות דומות בשכונות. נתנו לנו תחושה שהפתרון ממש קרוב, אבל מאז עברה כבר חצי שנה, ובינתיים אין שום התקדמות".

בעירייה, כך נראה, דאגו להרוויח מהסיפור בתקשורת. בהודעה שפרסמה העירייה ב־25 בפברואר צוטט ראש העיר, ניסים מלכה, שאמר: "עיריית קרית שמונה בהנהגתי מברכת על כל יוזמה, קטנה או גדולה, שצומחת מהקהילה ומטרתה להיטיב ולחזק את איכות החיים בעיר."לאחרונה נדרשנו לטפל באופן ממוקד בסוגיית הכלבים המשוטטים בעיר, לאחר תלונות רבות של התושבים. היוזמה להקמת גינת כלבים היא שירות חשוב והכרחי לציבור בעלי הכלבים שומרי החוק בעיר. אני מבטיח כי בשיתוף פעולה נקים יחד את גינת הכלבים הראשונה בעיר ונרחיב מיזם חשוב זה לשכונות נוספות".

אלא שבינתיים אין סימנים אפילו לתחילת העבודות באותה גינה ראשונה, ולבעלי הכלבים שרוצים לשמור על החוק אין עדיין פתרון. "יש אנשים שמשחררים את הכלבים שלהם כי קשה להם להשאיר אותם כל הזמן בבית, וזה גורם מטרד וסיכון לתושבים", מסבירה מאיר.

"אם תהיה גינת כלבים, אני מאמינה שהתופעה הזו תצטמצם. גינת כלבים היא המקום היחיד שבו כלב יכול להיות באמת משוחרר, להתרוצץ, להוציא מרץ ולהיות בחברת כלבים אחרים. זה עוזר מאוד לבריאות הנפשית של הכלבים ומפחית את התוקפנות שלהם".

בדף הפייסבוק שהקימו בעלי הכלבים, 'גינת כלבים בק"ש', ניכרת האכזבה שלהם מהסחבת העירונית. "אנו, תושבי העיר", נכתב בדף, "צעירים שרוצים לבנות את חיינו בקרית שמונה כי אנחנו רואים את היופי והפוטנציאל שבה, רוצים לקחת חלק בקידומה ולעזור להפוך אותה לעיר עם איכות חיים, שלא נופלת מערים אחרות. קל לצאת בהצהרות, קל ללכוד כלבים, קל מאוד לקנוס, קשה יותר לקיים הבטחות".

מהמשנה לראש העיר, אלי זפרני, נמסר בתגובה: “התכנון המקורי היה להקים את גינת הכלבים צמוד לגן הציבורי ליד קניון נחמיה. בהמשך התברר שהשטח הזה פרטי. עובדה זו עיכבה את יישום ההקמה של גינת הכלבים.

"אנחנו כרגע מנסים לאתר שטח חליפי. זה לא פשוט, מפני שצריך שטח ציבורי במיקום שיאפשר נגישות נוחה לכמה שיותר בעלי כלבים. ברגע שנאתר שטח מתאים נתחיל בהקמה ללא דיחוי”.