צילום: shutterstock תושבת האזור, בשנות ה־40 לחייה, תובעת קוסמטיקאית בטענה שטיפול שעברה לאיפור קבוע בעיניים גרם לה לנזק בלתי־הפיך בעין ימין.

תובעת את הקוסמטיקאית: פניי הושחתו בכוויות

בכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בנצרת בידי עורך הדין שמואל כהן נטען כי התובעת, אישה מטופחת ונאה מאוד, המקפידה מאוד על מראיה החיצוני, החליטה לעבור טיפול בעיניה לאיפור קבוע. לשם כך ערכה בירורים שונים על נותני שירות בתחום והגיעה אל הקוסמטיקאית לפגישת ייעוץ.

על פי הנטען בתביעה, בפגישת הייעוץ הסבירה לה האחרונה על הליך האיפור הקבוע וציינה כי מדובר בסוג של קעקוע, שבו מוחדרים לעור פיגמנטים המופקים בעיקר ממינרלים, כשהמחט עצמה מוחדרת לשכבת העור העליונה בלבד.

עוד ציינה בהסבר כי היא משתמשת בחומר מאלחש, וכי תיתכן אדמומיות קלה בתום הטיפול ואולי גם נפיחות קלה. לאחר מכן העור במקום מתקלף קצת ואחרי חודש רואים את התוצאה הסופית. עלות הטיפול - 1,800 שקל. בתביעה נטען כי האישה הסכימה לטיפול ונקבע כי יבוצע קו מדגיש מתחת לעין וכן איפור קבוע בגבות.

על פי התביעה, המטופלת הגיעה במועד שנקבע לה אל הקוסמטיקאית, שאִלחשה את המקום והחלה בטיפול. אולם לטענת התובעת, כשהביטה במראה בסיום הטיפול, העירה לקוסמטיקאית על חוסר סימטריה בעין ימין, שנראתה קצת נפולה. הקוסמטיקאית הסבירה כי מדובר בנפיחוּת מקומית, כתוצאה טבעית של הטיפול, ושבעוד חודש עליה להגיע לביקורת ולתיקונים, אם יידרשו.על פי התביעה, במהלך אותו חודש סבלה התובעת מנפיחויות ומדלקות חוזרות בעין ולכן חזרה לקוסמטיקאית, שאמרה כי תתקן את אי־הסימטריות ואת הצבע, שנראה שונה מזה שבעין השנייה.

אולם, כך על פי התביעה, גם לאחר הבטחת הקוסמטיקאית לא תוקן הנזק כנדרש: המטופלת סובלת מנפיחות מתחת לעין, המעוותת את עינה כך שהיא נראית קטנה יותר.

בנוסף לכך, לטענתה, בבדיקה אצל רופא עיניים התגלתה בצקת מתחת לעין. על פי התביעה, מאז נמצאת התובעת בטיפולים אינטנסיביים, אינה מסוגלת לצאת מביתה, נמנעת מלהשתתף באירועים חברתיים ומשפחתיים וסובלת מדיכאון בעקבות הנזק למראיה. לנוכח זאת היא מבקשת פיצוי של 270 אלף שקל על הטיפול, על הנזקים לגוף ולנפש ועל טיפולים עתידיים.

בא־כוחה של הקוסמטיקאית מסר בתגובה: "מדובר כנראה במקרה של בעיה קודמת אצל התובעת, שהחמירה בעקבות הטיפול שעברה. התובעת בחרה לקיים את הטיפול למרות הסיכונים שהוסברו לה, וחתמה על מסמך הסכמה לטיפול".