צילום: תם בר אילן האם האירוע בתחנה המרכזית בעפולה ביום שישי שעבר, שבמהלכו נורתה צעירה ערבייה, לא היה חבלני כלל?

חילצה את שכנתה המוסלמית שהותקפה
עפולה נפרדת מהתחנה המרכזית המיתולוגית

גורמים במשטרת ישראל מאשרים כי בימים האחרונים נבחנת האפשרות שהצעירה הערבייה, שנורתה בידי איש ביטחון ונפגעה באורח בינוני, שלפה סכין מתוך מצוקה אישית ולא על רקע של פעילות חבלנית עוינת, וכלל לא התכוונה לדקור איש.

על פי גורם משטרתי, הצעירה המתגוררת בנצרת רכשה סכין בטרם עלתה על האוטובוס, שהוביל אותה לתחנה המרכזית בעפולה. העובדה שלא עשתה כל שימוש חבלני בסכין באוטובוס, ולא ניסתה לפגוע בנוסעים או בנהג, העלתה סימני שאלה בחדרי החקירות.על פי מידע שהגיע ל'ידיעות העמק' ו-mynet, מדובר בבתו של אחד מאנשי הדת המוכרים והמוערכים באזור הגליל והעמקים, הידוע כמי שחותר תמיד לדו־קיום בין העמים, ועל כן האפשרות כי פעלה מתוך מצוקה אישית ולא חבלנית נראית מציאותית יותר.

האירוע בתחנה המרכזית בעפולה בצהרי שישי האחרון תועד בווידאו, הופץ ברשתות החברתיות ואף פורסם בכלי התקשורת. בסרטון נראית הצעירה בלבוש מוסלמי מסורתי בצבע ירוק כשסכין גדולה בידה, מוקפת חיילים ואנשי ביטחון שמכוונים אליה רובים דרוכים, וסביבה המולה רבה.

הצעירה נראית עומדת במקומה עם הסכין בידה, כשאינה מנסה לתקוף. בסרטון נשמעות צעקות לעברה להשליך את הסכין מידיה. אחרי דקות ארוכות הגיע למקום בריצה שוטר, שירה בה מיד בפלג הגוף התחתון.הצעירה שנורתה, בשנות ה־30 לחייה, בעלת תואר שני, עובדת במוסד רפואי ידוע ועוסקת בו בתחום המחקר. היא עדיין מאושפזת במחלקה הכירורגית במרכז הרפואי פוריה ומסביב לחדרה מוצבת אבטחה משטרתית, כדי למנוע פגיעה בה.

מקור המעורה בפרטים מסר כי במהלך הטיפול הרפואי הוצאו מגופה שישה קליעים, שנורו לעברה בידי אחד מאנשי הביטחון כאשר אחזה בסכין.