המחשה: ShutterStock תושבת נצרת עילית תובעת חנות תכשיטים מאזור חיפה בטענה כי בעל החנות מכר לה תכשיט שאינו עשוי מזהב, בניגוד להבטחתו, וכך נגרם לה זיהום חמור באוזן.

תביעה: "קעקוע הגבות גרם לזיהום בפנים"

בכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בנצרת טוענת התובעת, צעירה בשנות ה־20 לחייה, כי לפני כחודשיים נסעה עם אמה לערוך קניות לכבוד יום הולדתה במקומות שונים באזור חיפה.

כמתנת יום הולדת הציעה אמה לקנות לה תכשיטים, וביניהם זוג עגילים. על פי התביעה, כשהשתיים נכנסו לחנות שבבעלות הנתבע, הסבירה לו הצעירה מפורשות כי היא אלרגית בצורה קיצונית לתחליפי זהב למיניהם וכי גופה מגיב קשות כשהיא עונדת תכשיטים שאינם מזהב טהור, ולכן ביקשה שיראה לה תכשיטים מזהב בלבד.

המוכר הוציא כמה מגשים עם עגילים מסוגים שונים, צמידים ושרשראות, והתובעת בחרה מתוכם זוג עגילים. בטרם שילמה, שאלה אמה של הצעירה שוב אם מדובר בזהב טהור, ולטענתה המוכר השיב בחיוב ואף נתן לה תעודה המעידה על כך.לפי התביעה, יומיים אחרי הרכישה החליטה הצעירה לענוד לאירוע את זוג העגילים שנרכשו בסכום של 2,350 שקל, ובשובה לביתה הרגישה צריבה בתנוכי האוזן, סמוך לחורים באוזניים.

מניסיון העבר הבינה שככל הנראה מדובר באלרגיה, ובקוּמה למחרת בבוקר היו אוזניה אדומות ונפוחות, כשהיא סובלת כאבים בתנוך ובאוזן עצמה, עם הפרשה מוגלתית מתוך החור.

על פי התביעה, בדיקה אצל הרופא איששה את חשדה כי מדובר באלרגיה. היא קיבלה תרופה אנטי־אלרגנית ואנטיביוטיקה, ובמקביל ניגשה לצורף שבדק את העגילים וקבע כי לא מדובר בזהב טהור. על פי הנטען, הצעירה פנתה לאחר מכן לנתבע, אך זה סילק אותה מחנותו בטענה כי היא "מחפשת לסחוט ממנו כספים".

לטענת התביעה, מאחר שמצב אוזניה לא השתפר, נאלצה הצעירה לעבור ניקוז דלקת, סבלה מכאבים חזקים שגרמו לה להיעדר מהעבודה, ועד היום היא סובלת מנפיחות ומאדמומיות בשתי האוזניים. לאור זאת היא מבקשת מבית המשפט לפסוק לה פיצויים בסך של 130 אלף שקל.

בעל חנות התכשיטים מסר בתגובה: "אנחנו עובדים שנים רבות עם חומרים איכותיים התובעת קיבלה סחורה איכותית ותעודת אחריות. אין לי מושג איזה מוצר היא בדקה שלא היה מאה אחוז זהב. זה יתברר בבית משפט".