הסערה הגיעה לבית שאן: הקיץ כבר מאחורינו וזה רשמי. גם העיר בית שאן ששברה את שיאי החום של קיץ 2015 עם ימי שרב של 50 מעלות, זכתה הבוקר (א') סוף סוף למעט עדנה ולגשמי ברכה, לצד מאורע נדיר - ברד ברחבי העיר.

רמזורים קרסו, עצים נפלו: בוקר ראשון של חורף - בתמונות


גם זקני בית שאן לא זוכרים מזג אוויר כל כך קיצוני - פתיתי ברד גדולים ירדו בעיר במשך דקות ארוכות וצבעו למספר שניות את הכבישים והמדרכות בצבע לבן, שנמס במהירות בשל הטמפרטורה הגבוהה יחסית.

"זה היה מחזה מרשים לכל הדעות", סיפרה גלית, תושבת העיר. "זה בהחלט נחמד לראות גשם וברד כל כך לבן וגדול לאחר ימי השרב הכבדים שחווינו. נקווה שזו בשורה לקראת החורף הקרוב. הרבה גשמי ברכה בישראל".

מזג האוויר שפקד את העמק הבוקר, רשם בבית שאן כמויות חריגות של גשם וברד לתקופה הזו, שגרמו להצפות במקומות שונים. רוחות חזקות שברו ענפים והפכו פחי אשפה על תכולתם. העירייה נערכה בתוך זמן קצר עם ציוד וכלים מתאימים לטיפול במוקדים של הצפות. עובדי הרשות פעלו במהלך היום במרץ לפתיחת ניקוזים וצירי תנועה, כדי למנוע פקקים ושיבושים.

מעיריית בית שאן נמסר כי "העירייה משקיעה ותוסיף להשקיע כל מאמץ וכל משאב שיידרש על מנת לצמצם את הנזקים ולמנוע, ככל שניתן, פגיעה בשגרת החיים. בשבועות הקרובים תבצע העירייה עבודות שיקום לתשתיות שנפגעו מפגעי מזג האוויר הקשה".