אסראא עאבד, הצעירה מנצרת שנורתה לפני ארבעה שבועות בתחנה המרכזית בעפולה, לאחר שנופפה בסכין לעבר שוטרים וחיילים, תעמוד לדין רק בגין איומים והחזקת סכין.

נגד עאבד הוגש בשבוע שעבר כתב אישום בגין איומים והחזקת סכין, וכפי שפורסם לראשונה ב'ידיעות העמק' וב-mynet, נשלל כל חשד כי מדובר במחבלת שהתכוונה לבצע פיגוע דקירה, אלא במי שפעלה במתכוון כדי לאלץ את השוטרים לירות בה למוות, ובכך להגשים את רצונה להתאבד.

החשיפה ב-mynet - המשטרה: ייתכן שהצעירה עם הסכין אינה מחבלת

בדיון הראשון שהתקיים השבוע בהארכת מעצרה, טענה עו"ד נורית הדס מפרקליטות מחוז צפון כי "העובדה שחוק העונשין לא צפה מעשה חמור כגון זה, אין בה כדי להפחית מהמסוכּנוּת של הנאשמת".

עוד טענה עו"ד הדס כי הנסיבות של עאבד, קשות ככל שיהיו, אין בהן כדי להפחית מהמסוכּנוּת שלה, אלא להפך - "הן רק מעצימות אותה".

ביום רביעי השבוע הובאה עאבד בשנית לבית המשפט והסנגור שלה, חאלד אבו־אחמד, סבור כי אין עוד צורך להשאירה מאחורי סורג ובריח.

"אין הצדקה לבקשת הארכת מעצר, למרות העובדה שמצבה כן מחייב תנאי השגחה כלשהם, ועם זה אני מסכים", אמר עורך דינה ל'ידיעות העמק' ו-mynet והוסיף: "מצב הרוח שלה לא טוב. היא נמצאת בכלא ובוודאי שזו לא תחושה טובה".סנגורה של עאבד הוסיף וטען כי מבחינה בריאותית היא מרגישה הרבה יותר טוב. לשאלה כיצד הגיבה לפרסום סיפורה האישי ומצוקותיה בכלי התקשורת השונים, אמר: "היא מודעת היטב לכל הפרסומים על אודותיה. לא היתה ברירה אחרת. הסיפור האישי שלה הסביר לכולם שלא מדובר במחבלת. אין לה גם שום עבר פלילי".

לשאלה אם היא מתחרטת על מעשיה, השיב הסנגור: "בינתיים היא לא הודתה בתיק הזה, כדי שיהיה לה על מה לבוא ולהתחרט. היא לא התכוונה לפגוע באף אחד. היא רצתה להתאבד. זה ידוע וזאת עובדה".