צילום: shutterstock ימי ה'שבעה' הם ללא ספק ימים קשים ביותר לכל משפחה המאבדת את יקיריה. בעיריית עפולה הוקמה בשבוע שעבר מחלקה שתספק לתושבי העיר שירותים לימי אבל אלה. השירות יתחיל מחודש דצמבר.

בית העלמין מציע: לוויה בשידור חי

העירייה כבר הקצתה כמה מחסנים לטובת המחלקה החדשה, ונרכש ציוד רב שייתן מענה מיידי למשפחות האבלות: כיסאות, שולחנות, אוהלים, מזרנים, ספרי קודש, מיחם חשמלי ואמצעים לחימום ולאוורור. יצוין כי רשויות מקומיות רבות בארץ מספקות לאבלים שירות כזה.

ההחלטה התקבלה לאחר פניות רבות בשנים האחרונות מצד תושבים לסיוע בהשאלת ציוד לימי ה'שבעה', שכן משפחה שמחליטה לרכוש את הציוד במלואו צפויה להוצאה לא קטנה.

המחלקה כבר גייסה מתנדבים רבים, בהם תושבים מהקהילה החרדית בגבעת המורה ותלמידי ישיבת ההסדר, שילוו את המשפחות האבלות לאורך כל ימי ה'שבעה'. העובדים שהקצתה העירייה ומתנדבים רבים, שכבר הביעו נכונות להצטרף למערך החדש, יקימו בבית האבלים אוהל גדול ובו ריהוט מלא, שישרת את המשפחה במשך אותו שבוע.המשפחה האבלה תשלם תמורת השירות סכום סמלי של 500 שקל. משפחות שיתקשו לעמוד בתשלום על שכירת הציוד יוכלו לפנות לוועדת חריגים מיוחדת לנושא, שתבחן כל בקשה לגופה ותחליט, בהתאם לקריטריונים שנקבעו, אם לאשר סבסוד מלא במקרים המצדיקים סיוע.

סגן ראש עיריית עפולה מומו לוי, שהוביל את המהלך להקמת היחידה, אמר: "יש תושבים רבים שידם אינה משגת ושאינם יכולים לקיים את מצוות ימי השבעה בכבוד. לא אחת שמעתי על משפחות שביקשו סיוע בצנעה, בשל מחסור כיס. לרשות המקומית יש כלים המאפשרים לעשות זאת, גם אם אין חוק המחייב זאת במפורש".

יועץ ראש העירייה יוסי לוי מסר כי אפשרות נוספת, הנשקלת כחלק מתהליך הסיוע, היא מתן הסעה להלוויה למשפחות המתקשות במימונה: "זה צעד שאנו מבקשים לקדם כבר שנים. אני שמח על המהלך הזה, שיאפשר לסייע לתושבי עפולה בשעתם הקשה".